Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Zo Slovana Chicago? Zankovec má jasný plán

Eduard Zankovec © TASR

Eduard Zankovec v prebiehajúcej sezóne KHL nahradil na lavičke bratislavského Slovana Miloša Říhu.

Zo Slovana Chicago? Zankovec má jasný plán

Bielorus Eduard Zankovec začiatkom októbra vystriedal na lavičke Slovana Bratislava Miloša Říhu. Na lavičku priniesol pokojný prejav a rozvahu. Za sústredeným výrazom v tvári sa však skrýva precízna stratégia a systém, ktorý by chcel v Slovane budovať. Veľkou inšpiráciou 48-ročného skúseného kouča bola sezóna 2015-16, počas ktorej pracoval ako skaut Chicaga Blackhawks. Počas tohto ročníka nazbieral množstvo cenných skúseností.

„Dva roky predtým som bol v SKA Petrohrad asistent vtedajšieho hlavného trénera Barryho Smitha. Americký odborník ma potom pozval do tréningového kempu Chicaga a tam mi ponúkli zmluvu skauta so zameraním na hráčov KHL. Barry už bol v Chicagu riaditeľom pre hráčsky rozvoj," zaspomínal si Zankovec v rozhovore pre šport.sk na to, ako sa k práci skauta pre Chicago dostal.


Nazbierané skúsenosti a poznatky z práce pre Chicago Blackhawks by rád implementoval aj v systéme hry Slovana Bratislava. „Trénerskú filozofiu by som ilustroval na systéme Chicaga Blackhawks v nedávnych úspešných rokoch. Základom je, aby hráč hral čo najviac s pukom a celá päťka sa zapájala do súčinnosti. Aj po strate puku boli všetci aktívni, aby ho mužstvo získalo čo najskôr späť a diktovalo tón. Vtedy je hokej pútavý pre diváka."

Nutné dodať, že určité zmeny v systéme hry belasých od nástupu Zankovca badať. Výrazne to bolo vidieť najmä počas nedávnej päťzápasovej domácej série, počas ktorej Slovan štyrikrát triumfoval. Zostáva len dúfať, že to neboli ojedinelé lastovičky a hráči si Zankovcov systém osvoja ešte pevnejšie.

Slovan chce získať dvoch členov popradského útoku, ktorý zažiaril na MS

Vedenie Slovana Bratislava má údajne snahu získať dvoch členov popradského útoku, ktorý zanechal na MS v Dánsku veľmi pozitívny dojem.

19.05.18, 08:41

0

Slovan prichádza o veľkú oporu. Odchádza účastník MS v Dánsku

Slovenský reprezentačný útočník, ktorý sa predstavil aj na MS v Dánsku, opúšťa Slovan.

18.05.18, 14:14

0

GM Slovana Ziman: Nechceme mať guláš hráčov, ale káder, ktorý si sadne

Skladať káder inak, ako tomu bolo po iné roky. To je cieľ vedenia Slovana Bratislava.

10.05.18, 08:41

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
85.6 ms