Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Slovan vs Záhreb, diel prvý: Zastrieľajú si belasí proti rozpredanému súperovi?

HC Slovan Bratislava © TASR

Slovan zakončí sezónu domácim dvojzápasom proti Medveščaku Záhreb.

Slovan vs Záhreb, diel prvý: Zastrieľajú si belasí proti rozpredanému súperovi?

Slovan ani Medveščak už nemajú šancu na postup do play off. Oba tímy tak môžu nastúpiť celkom uvoľnene, bez tlaku. Diváci sa môžu tešiť na otvorený hokej, o góly pravdepodobne núdza nebude. Vedenie Slovana sa rozhodlo nepúšťať hráčov pred koncom základnej časti do iných klubov. Z úcty k divákom chce dohrať v plnej sile.


Na druhej strane vedenie Medveščaka sa rozhodlo po tom, čo tím stratil akúkoľvek šancu postúpiť do play off, postupne vypredávať káder a odľahčiť tak rozpočtu. Je známe, že Záhreb má finančné ťažkosti a jeho ďalšia budúcnosť v KHL je otázna. Zaoberať sa ňou po základnej časti bude aj vedenie súťaže. Výsledkom výpredaja Medveščaka je, že v Bratislave sa predstaví len s dvanástimi korčuliarmi (!).

Jedným z tucta hráčov Záhrebu je aj slovenský obranca Lukáš Kozák, ktorý svojho času hrával aj za Slovan a tunajšie prostredie tak veľmi dobre pozná. „Spomínam si na zápasy proti Medveščaku, keď som hrával za Slovan. Vždy mali špeciálnu atmosféru a považovali sme ich za derby. Bude zábavné byť na druhej strane. Vieme, že naši fanúšikovia budú na stretnutí v Bratislave. Dúfam, že ich nesklameme," vyhlásil Kozák.

V pondelok opustil Záhreb jeden z kľúčových obrancov Mark Katic, ktorý zamieril do švédskej Skelleftey. Medveščak tak má k dispozícii len trojicu obrancov a deviatich útočníkov. Bude skutočne zaujímavé sledovať, ako s takým malým počtom hráčov chce odohrať dva zápasy v priebehu dvoch dní. V kádri Záhrebu zostal už len gólman Sergej Gajdučenko, obrancovia Lukáš Kozák, Thomas Larkin a Derek Smith, útočníci Iľja Arkalov, Alexandre Giroux, Mike Glumac, Ivan Jankovic, Samson Mahbod, Matija Milicic, Nathan Perkovich, Kirill Voronin a Tom Zanoski.
Záhreb ťahá šesťzápasovú sériu bez bodového zisku. Posledné duely Medveščaka vzhľadom k okolnostiam pripomínali skôr exhibície, padalo v nich množstvo gólov. Záhreb má za sebou trojzápasovú domácu sériu v rámci ktorej prehral s Podoľskom 3:5, s Jaroslavľou 4:7 a s moskovským Dinamom 3:6. Fanúšikovia, ktorí si nájdu cestu do bratislavskej arény, sa majú rozhodne na čo tešiť.

SLEDUJTE ONLINE PRENOS STRETNUTIA SLOVAN - ZÁHREB NA WEBE KHL.SK OD 19:00

Sezóna s trpkou príchuťou. Napraví si ju Slovan aspoň sčasti na ľade tabuľkového suseda?

Slovan opäť v akcii po dlhej olympijskej prestávke.

27.02.18, 08:40

0

Posledný duel Slovana pred olympijskou prestávkou. Na ľade Dinama Minsk hororová bilancia

Posledný zápas pred dlhou olympijskou prestávkou dnes zohrajú hráči Slovana Bratislava. Predstavia sa na ľade Dinama Minsk.

25.01.18, 09:41

0

Slovan proti Jegličovi. Uspejú belasí na ľade najlepšieho tímu VK na domácom ľade?

Slovan Bratislava odohrá dnes predposledný duel pred olympijskou prestávkou. Predstaví sa na ľade Nižnekamsku.

23.01.18, 09:58

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
128.7 ms