Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Slovan môže mať v lete opäť problém nalákať Slovákov. Hudec prezradil z akého dôvodu

Michal Hudec

Slovan môže mať v lete opäť problémy s angažovaním slovenských hokejistov.

Radšej ako Slovan istota v Česku či väčšie peniaze v Rusku

Slovan potrebuje byť slovenskejší. O tom bez debaty. Uvedomoval si to aj bývalý tréner Miloš Říha, no zároveň jedným dychom dodal, že vedenie sa snažilo získať niekoľkých slovenských hráčov, ktorí však ponuku odmietli. Niet divu. Veď kto by chcel hrať v klube, v ktorom čaká na výplatu aj niekoľko mesiacov.

Slovan určite aj má zámer vybrať sa viac slovenskou cestou, no zároveň pre negatívnu ekonomickú situáciu má výrazne sťažené podmienky na vyjednávanie s potenciálnymi posilami. Hráči si radšej vyberú istotu v českej extralige, aj keď hokejovo nemá táto súťaž až taký cveng ako KHL.


Michal Hudec, bývalý hokejista, odchovanec Slovana Bratislava, ktorý dres "belasých" obliekal niekoľko rokov, situáciu svojho bývalého klubu veľmi dobre pozná. Tiež si myslí, že hlavným dôvodom, prečo Slovákov neláka hrať za Slovan sú peniaze. „Nebudeme si klamať. Slovan každoročne prechádza tým istým. Je jasné, že niektorí hráči si robia finančnú istotu v Česku alebo idú do Ruska za väčšími peniazmi," uviedol pre SME.

Nie je to však jediný dôvod. „Ale nemusí ísť len o peniaze. Sezóna v Slovane je krátka, keď tím nepostúpi alebo vypadne v prvom kole play-off. Hráči, ktorí pomýšľajú na svetový šampionát, budú hrať radšej play-off v Česku a privítajú dlhšiu sezónu, akoby mali teraz byť niekoľko týždňov bez zápasu," myslí si Hudec.


Keď chémia zafunguje. Slovan na ďalekom Východe našiel útok, ktorý dokáže veľké veci

Slovan na tripe na ďalekom Východe našiel zloženie elitného útoku, ktorý má potenciál dokázať naozaj veľké veci.

Včera, 14:56

0

Országh prvú z dvoch plánovaných posíl našiel

Slovan získal novú posilu do útoku.

21.09.18, 19:18

0

To bude náladička pri lete domov! Slovan ťažký trip zakončil nádhernou výhrou

Boj na ďalekom Východe o prvý triumf vonku v sezóne. Uspeje Slovan a uzavrie ťažký trip víťazne? Sledujte s nami online už od 11:30.

21.09.18, 08:17

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.0 ms