Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Potvrdené! Jegor Jakovlev podpísal zmluvu v NHL

Jegor Jakovlev

To, o čom sme písali včera ako o formalite bolo dnes oficiálne potvrdené. Niekoľkoročné koketovanie medzi ruským obrancom Jegorom Jakovlevom a klubom New Jersey Devils bolo dnes spečatené podpisom zmluvy.

Zlatý medailista z poslednej olympiády, vlaňajší víťaz Gagarinovho pohára a majster sveta z roku 2014 začína možno najväčšiu výzvu doterajšej kariéry. Nakoľko má 26 rokov a 27 oslávi až 17. septembra, je ešte spôsobilý podpísať ročný nováčikovský kontrakt. Ak by sa narodil o dva dni skôr, mohli strany rokovať o jednocestnej zmluve v hodnote možno aj niekoľkých miliónov.

Jakovlev však odmietol čakať o rok dlhšie a jasne ukázal, že jeho vôľou je hrať NHL a peniaze nehrajú rozhodujúcu úlohu. Ktovie, možno svojimi výkonmi presvedčí natoľko, že budúce leto už bude rokovať o väčšie peniaze. Ako sme už písali vo včerajšom článku, ruský obranca jednal so zástupcami Devils dlho. Tím sa oňho zaujímal celé tri roky a vzájomné koketovanie bolo dnes stvrdené atramentom na zmluve.

Jakovlev neskrýva nadšenie. „Budem hrať tak, ako ma tréner požiada. Ak bude chcieť, aby som hral viac vzadu, budem hrať tak. Ak ma požiada, aby som podporil útok a vytvoril nejaké šance, urobím to. Radšej však hrám útočnejší hokej. Moderný hokej je o skórovaní a vytváraní šancí a mnoho obrancov hrá práve tak, sú silní na puku a hrajú tiež dobre smerom dozadu," povedal Jakovlev počas majstrovstiev sveta v Dánsku.

Riaditeľ hráčskych záležitostí Devils Dan MacKinnon sním plne súhlasí. „Je to moderný obranca, ktorý kombinuje dobrý pohyb a konkurencieschopnosť. Dobre režíruje hru, rozdáva puky a skvelo číta hru." Je to práve Jakovlevova všestrannosť, ktorá lákala zástupcov Devils. Tím potrebuje zvýšiť konkurenciu v zadných a rodák z Magnitogorsku tomuto účelu skvelo vyhovuje. Určite sa môže stať stabilným členom hlavného tímu.

Slovan lanáril Bubelu. Bolo tam však veľa nejasností, priznáva reprezentant

Slovan lanáril do svojich služieb ďalšieho slovenského reprezentanta.

Včera, 09:11

0

S Torontom ovládol AHL. Fínsky útočník sa vracia späť do KHL

Napriek vydarenej sezóne v zámorí vzdal boj o NHL.

23.06.18, 10:18

0

Najlepší nováčik desiatej sezóny KHL deviatkou draftu NHL

Vynikajúci záver uplynulého ročníka ho posunul do TOP 10.

23.06.18, 10:05

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
71.8 ms