Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Koskinen čelí silnému záujmu z NHL, na stole vraj dvojročná zmluva

Mikko Koskinen

Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov významný, vtedy totiž vypršia kontrakty hráčov KHL a budú môcť rozhodnúť o svojej budúcnosti.

Tento dátum významne ovplyvňuje aj dianie v NHL, pre ktorú sa nadnárodná súťaž z východu Európy stala tradičnou žilou pre prúdenie posíl. Prím na prelome apríla a mája budú hrať zdá sa brankári. Špekulácie hovoria, že by budúci týždeň mohli svoju brankársku jednotku stratiť SKA Petrohrad aj ďalšie tímy.

O veľmi pravdepodobnom odchode Mikka Koskinena za veľkú mláku sme vás už informovali. Dvojmetrový rodák z Vantaa sa ale mal vrátiť k New York Islanders, ktorí ho pred deviatimi rokmi draftovali, no tí údajne narazili na nezáujem zo strany samotného brankára. Teraz je situácia iná a na scéne sa zjavil nový záujemca. Podľa zámorských správ je hlavným favoritom na zisk Koskinenových služieb Edmonton Oilers. Ich GM Peter Chiarelli potvrdil, že brankársky post sa bude snažiť posilniť, nakoľko tímu v poslednej sezóne chýbala stabilná dvojka.

Kanadský klub už má mať pre fínskeho obra dokonca pripravenú konkrétnu ponuku, a síce dvojročný kontrakt v hodnote 2,5 milióna dolárov. To znamená, že Koskinen by v budúcej sezóne odčítal z platového stropu Oilers sumu 1,25 milióna.

Edmonton už raz podobnú stratégiu skúšal, keď v roku 2015 angažoval z Kazane Andersa Nilssona, vtedy to síce veľmi nevyšlo, no švédsky brankár sa aspoň stal cenným prestupovým artiklom a v NHL hrá dodnes.

Vlani v lete sa vrátil z NHL. Ljubimov v CSKA Moskva končí

Ruský útočník Roman Ljubimov skončil v CSKA Moskva.

Včera, 08:14

0

Kunlun hlási obrovskú posilu! Do Číny mieri olympionik a jeden z najlepších obrancov KHL

Red Star Kunlun získal skvelú posilu do zadných radov.

13.08.18, 15:05

0

VIDEO Hráči Jokeritu vás pošlú do kolien! Ich futbalový tréning v retro štýle stojí za to

Prípravu si odľahčili super fórom.

12.08.18, 14:47

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.6 ms