Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

KHL? Uznávaný fínsky kouč to povedal na rovinu

Kari Jalonen © tyden.cz

Uznávaný fínsky tréner Kari Jalonen prehovoril o KHL.

KHL? Uznávaný fínsky kouč to povedal na rovinu

57-ročný fínsky tréner Kari Jalonen je uznávaným odborníkom. Ako tréner sedemkrát vyhral fínsku Liigu. Na vlaňajších MS v Rusku priviedol Suomi k zisku striebra. Má skúsenosti aj s pôsobením v KHL. Dve sezóny viedol Nižnyj Novgorod, v ročníku 2013-14 bol koučom pražského Leva. V posledných dvoch sezónach bol fínskym reprezentančým koučom a aktuálne vedie švajčiarsky Bern.


„Nevšimol som si tu nič negatívne, páči sa mi tunajší životný štýl. Ľudia počas týždňa tvrdo pracujú a víkendy si užívajú," pochvaľoval si pôsobenie vo Švajčiarsku pre Berner Zeitung. „Pochvaľujem si túto voľbu. Keď to len porovnám s KHL..."

Pôsobenie v Rusku fínskemu trénerovi nebolo celkom pochuti. „Najhoršie je, že tam nikdy neviete, čo sa bude diať. Platí to pre trénerov aj hráčov. Lebo majitelia alebo manažéri s vami vôbec nekomunikujú, takmer nikdy ich nestretnete. V iných ligách môžete debatovať s vedením, ale v Rusku nie. Tam je to iné. Ak prehrávate, ste sám ako prst, odkázaný výlučne na seba."

„Predstavitelia klubu vás vtedy ani nepozdravia. To je ruská mentalita. Prvý rok v Novgorode som dumal: 'Deje sa niečo?' Potom som si uvedomil, že toto je tu normálne. Možno vás takto zámerne dostávajú pod tlak, aby ste ukázali, že to zvládnete," popisoval svoje skúsenosti Jalonen.


Náhrada za Koskinena i Haláka? Islanders si vyhliadli Emila Garipova

Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením Tavaresa a slabučkou obranou treba riešiť aj obsadenie modrého polmesiaca.

Včera, 11:00

0

Dvaja fínski útočníci posilnia Nižnekamsk. Jeden z nich bojuje o MS

Neftechimik Nižnekamsk posilnia dvaja fínski útočníci.

Včera, 08:54

0

Koskinen čelí silnému záujmu z NHL, na stole vraj dvojročná zmluva

Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov významný, vtedy totiž vypršia kontrakty hráčov KHL a budú môcť rozhodnúť o svojej budúcnosti.

24.04.18, 13:00

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
110.0 ms