Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Juha Metsola: Fínsky trpaslík s výzbrojou plnou kúzel + VIDEO

Juha Metsola

Už asi miliónkrát ste iste počuli, že malí brankári sa do dnešného hokejového systému nehodia. Stále však nájdeme niekoľko posledných mohykánov, ktorým malá postava nezabránila v ceste medzi hviezdy.

Juha Metsola: Fínsky trpaslík s výzbrojou plnou kúzel + VIDEO

Fínska brankárska škola v KHL, to bol v podstate po dlhé roky najmä Mikko Koskinen. Gólman SKA ale v tejto sezóne prišiel nielen o klubovú korunu, ale aj pomyselnú národnú korunu. Fíni sú medzi gólmanmi v KHL stále hojne zastúpení, okrem spomínaných Koskinena a Metsolu stabilne v tejto sezóne nastupovali aj Tomi Karhunen, Harri Säteri, Ville Kolpanen a Riku Helenius.

Najlepšie si v tejto sezóne jednoznačne počínali Metsola a Säteri. My sa dnes budeme venovať prvému menovanému, ktorý je fanúšikom v strednej Európe pomerne neznámy. Má to niekoľko pochopiteľných dôvodov. Prvý, chytá v ďalekom Chabarovsku, čo nie je žiadny tradičný súper Slovana v KHL. Druhý, nikdy nechytal za Suomi na vrcholnom podujatí, pomerne úspešné účinkovanie má za sebou „len" na juniorských šampionátoch.

Juha, hoci nemá v zbierke žiadny veľký kolektívny úspech, je prototypom úspešného gólmana. Kam prišiel, tam bol vyhrával. To všetko napriek veľmi skromnej postave, podľa niektorých zdrojov meria len 177 centimetrov a neváži ani 70 kilogramov. V bráne nik neprehliadne, ako málo miesta v nej zaberá, no rýchlosť, ktorou sa medzi tromi tyčami pohybuje je priam blesková. Doma strávil vyše štyri sezóny v Tappare, kde nastupoval v takmer každom zápase a v sezóne 2014/15 si tu v 57 dueloch udržal úspešnosť fantastických 93,6%.

Po sezóne prišla ponuka z KHL, Metsola kývol Chabarovsku a vydal sa do ďalekej neznámej. Pri svojej premiére si vlani udržal čísla na úrovni 92,7%. V práve končiacej sezóne to vylepšil na neuveriteľných 93,5%, a to chytá v tíme, ktorý v tabuľke slabšej východnej konferencie nájdeme na dvanástej priečke. Tím doplatil na mizerné výkony v ofenzíve, v ktorej podáva horšie výkony len 35-bodový Novokuzneck. Čo sa týka situácie v bránkovisku, tak môžeme povedať, že Metsola podobne ako v Tappare svojich kolegov do brány takmer nepustil. Fyzicky nezasiahol len do šiestich(!) zápasov svojho tímu.

Ďalšie slová sú zbytočné, len si vychutnajte schopnosti tohto fínskeho „trpaslíka" v nasledujúcich videách.


Náhrada za Koskinena i Haláka? Islanders si vyhliadli Emila Garipova

Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením Tavaresa a slabučkou obranou treba riešiť aj obsadenie modrého polmesiaca.

Včera, 11:00

0

Dvaja fínski útočníci posilnia Nižnekamsk. Jeden z nich bojuje o MS

Neftechimik Nižnekamsk posilnia dvaja fínski útočníci.

Včera, 08:54

0

Koskinen čelí silnému záujmu z NHL, na stole vraj dvojročná zmluva

Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov významný, vtedy totiž vypršia kontrakty hráčov KHL a budú môcť rozhodnúť o svojej budúcnosti.

24.04.18, 13:00

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
64.3 ms