Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Iľja Sorokin: Dva šampionáty bez inkasovaného gólu

Iľja Sorokin

Stále len 21-ročný gólman stojí na prahu veľkej kariéry. Už teraz má na konte (vrátane play-off) 154 zápasov v KHL. Mimoriadne zaujímavé je aj jeho účinkovanie na pôde majstrovstiev sveta.

Iľja Sorokin: Dva šampionáty bez inkasovaného gólu

Tréner Rusov Oleg Znarok je známy, že vo svojich tímoch dáva prednosť mladej krvi. Vekový priemer jeho súčasného tímu je 24,5 roka, jeho defenzívy dokonca 23,75. Absolútnou čerešničkou je brankárska zostava tvorená 22-ročným Andrejom Vasilevským a 21-ročnými mladíkmi Sorokin – Šestorkin.

Práve gólmanovi CSKA Moskva sa chceme venovať, muž ktorý s veľkým hokejom začínal v ďalekom Novokuznecku je na svojich druhých MS. Do brány ho Znarok poslal celkovo päťkrát a jeho mladý hrdina vždy predviedol bezchybný výkon, doslova. Veď na pôde svetových šampionátov ešte neinkasoval. Ešte pozoruhodnejší je ale fakt, ako sa tých 64 striel, ktorým čelil rozdelilo.

Prvýkrát zasiahol do diania MS vlani. Na domácom šampionáte ho v dueli s Dánskom v čase 46:40 poslal Znarok do brány za rozhodnutého stavu 9:1 pre Rusov. Jeho premiéra trvala presne 13 minút a 20 sekúnd, pričom čelil šiestim strelám súpera, väčšine z nich pri oslabení 5 na 3. Ešte kratšie bolo jeho vystúpenie o dva dni neskôr v zápase so Švajčiarskom. V závere prvej tretiny odišiel na trestnú lavicu Vadim Šipačov a u dovtedy chytajúceho Sergeja Bobrovského sa objavili drobné problémy s výstrojom. Ruský tréner hru nemienil zdržovať, svoju jednotku z hry stiahol a na oslabenie poslal chytať Sorokina, ktorý si v oslabení pripísal tri úspešné zásahy. Po dvoch minútach a dvadsiatich sekundách už bol Bobrovskij pripravený na návrat, takže nebol dôvod ho do brány nevrátiť.

Zdalo sa, že svojim pokojom urobil Sorokin na Znaroka dojem, pretože ten ho o ďalšie dva dni poslal do brány znovu, tentoraz na celých 60 minút. Zborná vtedy nastúpila v pozícii favorita do duelu s Nórskom. Domáci ovládli zápas pomerom 3:0, vzadu sa pritom mohli oprieť o spoľahlivého Sorokina, ktorý si zo zápasu odniesol shutout. Pochytal 27 striel súpera.

V trochu netradičnom posielaní Sorokina do brány pokračuje Znarok aj na tohtoročnom šampionáte. 7.mája ho do zápasu s Talianskom poslal medzi tri žrde na tretiu tretinu. Rusi pohodlne viedli 5:1, pričom v tretej tretine zaokrúhlili skóre na rovných 10. „Sorok" sa na opačnom konci ihriska veľmi nezapotil, chudobné štyri strely súpera ho zmiery nevyviedli.

Napokon posledné piate vystúpenie prišlo pred troma dňami proti Lotyšsku. Jednalo sa iba o jeho druhý zápas, v ktorom účinkoval od začiatku a rovnako druhý zápas, ktorý odchytal celý. Proti Lotyšom mal viac práce, mnohé z 24 striel boli dosť náročné, no so všetkými si poradil. Výsledkom tak bolo jeho druhé čisté konto na pôde svetových šampionátov.

Sčítané a podčiarknuté, päť zápasov, odchytaný čas 155:40, úspešných zákrokov 64, priemer gólu na zápas 0 a úspešnosť zákrokov 100%. Príbeh Iľju Sorokina v národnom drese je vskutku pozoruhodný.

Náhrada za Koskinena i Haláka? Islanders si vyhliadli Emila Garipova

Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením Tavaresa a slabučkou obranou treba riešiť aj obsadenie modrého polmesiaca.

Včera, 11:00

0

Dvaja fínski útočníci posilnia Nižnekamsk. Jeden z nich bojuje o MS

Neftechimik Nižnekamsk posilnia dvaja fínski útočníci.

Včera, 08:54

0

Koskinen čelí silnému záujmu z NHL, na stole vraj dvojročná zmluva

Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov významný, vtedy totiž vypršia kontrakty hráčov KHL a budú môcť rozhodnúť o svojej budúcnosti.

24.04.18, 13:00

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
66.3 ms