Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Hokej v Číne? Diváci tlieskali aj keď sa zrazili naši hráči, spomína Marcinko

Tomáš Marcinko © TASR

Slovenský útočník Tomáš Marcinko si zaspomínal na netradičné pôsobenie v Číne.

Hokej v Číne? Diváci tlieskali aj keď sa zrazili naši hráči, spomína Marcinko

Čína je obrovský trh a aj preto v posledných rokoch zaznamenávame výraznú expanziu hlavných športových odvetví do tejto ďalekej krajiny. Futbalová Superliga získava na čoraz väčšej kvalite i prestíži, nakoľko kluby disponujú obrovským kapitálom a pritiahli už niekoľko zvučných mien nielen čo sa hráčov týka, ale i trénerov. 


Niečo podobné možno budeme sledovať v nasledujúcich rokoch aj čo sa hokeja týka. Všetko to odštartovalo vlani, keď sa na mape KHL objavil premiérovo čínsky tím Red Star Kunlun. Jeho dres obliekali aj slovenskí reprezentační útočníci Tomáš Marcinko s Martinom Bakošom. Kunlunu pomohli v premiérovej sezóne k postupu do play off. Po sezóne sa však vedenie rozhodlo vymeniť trénera, Vladimira Jurzinova mladšieho vystriedal známy Mike Keenan a pôsobenie Slovákov v Číne tak skončilo.

„Bolo to veľké dobrodružstvo. Tie obrovské zápchy v Pekingu, šialený smog, kvôli ktorému občas nebolo vidieť ani na druhú stranu ulice a nekonečné prelety na zápasy mi chýbať nebudú," uviedol Marcinko pre portál sport.cz.

„Začiatky tam boli ťažké. Číňania sa rozhodli, že chcú mať hokejový klub v KHL, tak ho proste postavili. Najprv tam toho veľa nefungovalo, na zápasy chodili tri stovky ľudí, čo je v KHL trochu divné a ľudia hokeju ani nerozumeli. Tlieskali aj keď sa zrazili naši hráči," popisoval Marcinko svoje skúsenosti s hokejom v Číne.
Nie je tajomstvom, že on i jeho krajan Bakoš mali v Kunlune pokračovať, mali ústne prisľúbenú ďalšiu spoluprácu, no všetko zmenila výmena na pozícii trénera. Keenan si do zostavy presadil vlastných hráčov. Marcinko sa tak po roku vracia do českej extraligy. Na spolupráci sa dohodol s vedením "oceliarov" z Třinca. Podpísal ročný kontrakt.

Marcinko očakáva, že po rozbehovej sezóne v KHL sa situácia v čínskom klube stabilizuje a všetko pôjde hladšie. „Postupne sa všetko zlepšovalo a v tejto sezóne už to bude, čo sa týka hokeja, určite lepšie. Čína je obrovská a skutočne tam majú neobmedzené možnosti. Verím tomu, že keď sa teraz rozhodli podporovať hokej, tak za pár rokov na tom budú dobre. Neviem, či budú patriť do úplnej špičky, ale oni keď sa pre niečo nadchnú, tak to dokážu," myslí si slovenský útočník, ktorý reprezentoval na vlaňajších MS v Rusku, či predtým na OH v Soči.

Kreativita Jula Hudáčka nemá medze. Veľká kuriozita na jeho novej maske!

Gólman Július Hudáček odprezentoval masku, v ktorej bude chytať v budúcej sezóne v moskovskom Spartaku. Nechýba na nej skutočná kuriozita.

13.07.18, 07:48

0

Radšej menej peňazí a viac hrávať. Hrivík o tom, prečo si vybral práve Podoľsk

Marek Hrivík v nasledujúcej sezóne premiérovo ochutná KHL.

06.07.18, 08:18

0

Konrád: KHL je momentálne zavretá, slovenskí gólmani to majú ťažšie

Branislav Konrád túžil po vydarenej sezóne po prestupe do KHL. Táto možnosť mu však nevyšla. Aspoň nateraz.

14.06.18, 13:41

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
89.5 ms