Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Forma prišla neskoro. Mikúš už olympiádu zabalil

Juraj Mikúš

Vyzeralo to, že s hokejom bude musieť skončiť. Juraj Mikúš sa však v drese Slovana rozohral v závere sezóny k parádnym výkonom.

Forma prišla neskoro. Mikúš už olympiádu zabalil

Istý čas sa zdalo, že útočník Juraj Mikúš bude nútený zavesiť korčule na klinec a predčasne ukončiť kariéru profesionálneho hokejistu. Na MS 2014 utrpel vážne zranenie kolena a začala sa náročný kolobeh vyšetrení, operácií a rehabilitácií. Dva roky pauzoval, kým sa dal do poriadku. V minulej sezóne sa predstavil v drese českého Olomouca a dvojročný herný výpadok na ňom príliš nebolo badať. V 33 zápasoch nazbieral 22 bodov (9+13).

V lete sa vrátil do Slovana, kde pôsobil pred vážnym zranením kolena. Chcel si otestovať, či aj napriek dvojročnému výpadku stále má na KHL. Rozohrával sa pomalšie, no s blížiacim sa záverom sezóny jeho výkony a forma gradujú. V 43 stretnutiach zaknihoval šesť gólov a jedenásť bodov. Získal si dôveru trénera Eduarda Zankoveca, ktorý ho v posledných zápasoch stavia na krídlo druhého útoku.


Mikúš sa mu za prejavenú dôveru opláca skvelými výkonmi. V posledných troch zápasoch dvakrát skóroval, zaknihoval tri body. Výrazne sa pričinil na domácich výhrach s Jokeritom (3:2) i Magnitogorskom (4:3). Vzhľadom k jeho aktuálnej forme by sa určite dalo uvažovať aj o olympiáde. Forma však zjavne prišla neskoro. Mikúš nebol v nominácii na Nemecký pohár, nepredstavil sa ani na turnaji v nórskom Hamare. Je zjavné, že sa s ním nepočíta.

A uvedomuje si to aj samotný hráč. „Je to pre mňa pasé. Neabsolvoval som absolútne nič, žiadne sústredenie, nijaké lekárske previerky. Aj ma to mrzí, ale taký je život," skonštatoval Mikúš pre oficiálny klubový web.

Nemá však za čím smútiť. Po tom, čo to vyzeralo na predčasný koniec jeho kariéry je každý ďalší zápas darom. Koleno mu drží, hrá v najkvalitnejšej súťaži v Európe, navyše začína naberať čoraz lepšiu formu. Ak bude v tomto trende pokračovať a zdravie mu bude naďalej slúžiť, môže byť v budúcej sezóne výraznou oporou ofenzívy Slovana. Po sezóne mu končí zmluva, no výkonmi v posledných zápasoch si rázne pýta novú.

Krok na ktorý mnohí dlho čakali. V Slovane končí športový riaditeľ Štefl

Oldřich Štefl končí v pozícii športového riaditeľa Slovana Bratislava.

pred 4 hod.

0

Superhviezdne posily nečakajte, avizuje tréner Slovana Zankovec

Tréner Slovana Bratislava Eduard Zankovec avizuje, že super hviezdne posily do Slovana v lete neprídu.

pred 5 hod.

0

Vedenie KHL presunulo Slovan do inej divízie. Belasých čaká o šesť duelov viac

Slovan už nebude v Bobrovovej divízii.

Včera, 14:49

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
73.3 ms