Menu

Ďalší cenný skalp? Slovan na ľade lídra východu

HC Slovan Bratislava © hcslovan.sk

Slovan pokračuje v tripe dnes na ľade lídra Východnej konferencie Ak Bars Kazaň.

Slovan je predposledný na západe, už bez šance na postup do play off. Napriek tomu zverenci Eduarda Zankovca práve v závere sezóny predvádzajú najlepšie výkony. Slovan vyhral štyri z posledných šiestich duelov. Dvakrát dokázal poraziť silný Jokerit, doma získal cenný skalp vlaňajšieho finalistu Magnitogorsku a aktuálny trip odštartoval prekvapivou výhrou na ľade Soči (2:1 po nájazdoch). Soči malo formu, ťahalo päťzápasovú víťaznú sériu, navyše je to tím bojujúci o play off. Napriek tomu Slovan dokázal historicky prvýkrát na ľade tohto súpera zvíťaziť.

Hodnotu výhry v Soči ešte zvyšuje fakt, že Slovan nastúpil s poriadne oklieštenou zostavou. V obrane chýbal Barker, ktorý odišiel do Švajčiarska, absentovali i Ebert, Švarný a Sersen. V útoku nehrali Buchtele, ktorý odišiel do Česka, Garbutt, Šťastný, Lamper, či Kašpar, pre ktorého sezóna zo zdravotných dôvodov predčasne skončila. Premiéru v KHL si na ľade Soči odbil obranca Tomáš Hedera, ktorý nedávno reprezentoval Slovensko na MS do 20 rokov v Buffale.

Slovan dnes čaká nesmierne ťažký zápas na ľade lídra východu. Ak Bars Kazaň je v skvelej forme, vyhral štyri z posledných piatich súbojov. Naposledy Kazaň doma porazila Jokerit futbalovým výsledkom 2:1. Kazaň má druhú najlepšiu defenzívu na východe. Výrazne sa o to pričinil gólman Emil Garipov, ktorý nastúpil v 44 zápasoch, priemerne inkasoval len 1,89 gólu na duel a má 93,4 % úspešnosť zásahov. Pozíciu jednotky Kazane si zastal výborne.

Lídrom zadných radov je bezpochýb skúsený Andrej Markov, ktorý sa v lete vrátil z NHL do Ruska. Na konte má 27 bodov a je najproduktívnejším zadákom Kazane. Bodovanie Kazane vedie český útočník Jiří Sekáč, ktorý v 45 zápasoch nazbieral 38 bodov (14+24) a vďaka výborným výkonom v drese Kazane mu neušlo miesto v českej olympijskej nominácii.

Ofenzívne portfólio Kazane však ponúka aj niekoľko ďalších zaujímavých hráčov. Vladimir Tkačiov je s 21 gólmi najlepším strelcom, na konte má 33 bodov. Len o dva body menej získal švédsky forvard Anton Lander, ktorý v lete prišiel z Edmontonu. Za povšimnutie stoja aj Kanaďania Justin Azevedo a Rob Klinkhammer. Azevedo v 26 zápasoch získal 25 bodov, Klinkhammer v 38 dueloch získal 19 bodov. Druhý menovaný sa predstaví aj na blížiacej sa olympiáde v Pjongčangu.

V septembri Slovan doma prehral s Kazaňou v divokej prestrelke 3:6. Predošlých deväť ich vzájomných súbojoch v KHL však bolo nesmierne vyrovnaných a zakaždým víťaz vyhral len o jeden gól. Dokonca v šiestich prípadoch museli rozhodovať nájazdy či predĺženie. Slovan v minulosti dokázal, že vie s Kazaňou odohrať vyrovnanú partiu. Má solídnu formu, po skalpoch Jokeritu, Magnitogorska či vo forme hrajúceho Soči si môže veriť aj na lídra východu.

Sezóna s trpkou príchuťou. Napraví si ju Slovan aspoň sčasti na ľade tabuľkového suseda?

Slovan opäť v akcii po dlhej olympijskej prestávke.

27.02.18, 08:40

0

Posledný duel Slovana pred olympijskou prestávkou. Na ľade Dinama Minsk hororová bilancia

Posledný zápas pred dlhou olympijskou prestávkou dnes zohrajú hráči Slovana Bratislava. Predstavia sa na ľade Dinama Minsk.

25.01.18, 09:41

0

Slovan proti Jegličovi. Uspejú belasí na ľade najlepšieho tímu VK na domácom ľade?

Slovan Bratislava odohrá dnes predposledný duel pred olympijskou prestávkou. Predstaví sa na ľade Nižnekamsku.

23.01.18, 09:58