Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Čajkovského boj s mrazmi: Raz som myslel, že zomriem!

Michal Čajkovský © TASR

V Pjongčangu vládnu mrazy. Obranca Michal Čajkovský je však pripravený, s poriadnymi mínusmi totiž bojuje v ruskom Jekaterinburgu.

Čajkovského boj s mrazmi: Raz som myslel, že zomriem!

Slovenský olympijský hokejový tím privítali v kórejskom Pjongčangu poriadne mrazy. Obranca Michal Čajkovský, jediný zástupca KHL v našom tíme, je však na tuhé mrazy zvyknutý z pôsobenia v ruskom Jekaterinburgu.

Náš druhý najproduktívnejší hráč v KHL známy nielen svojou tvrdou nekompromisnou hrou, ale i výbornou strelou a ofenzívnymi schopnosťami porozprával pre portál sme.sk o krutých mrazoch, ktorým počas pôsobenia v KHL čelil.

„V Jekaterinburgu sme mali až mínus štyridsať. Keď sme hrali v Astane, pocitovú teplotu mi na telefóne ukazovalo až mínus 57 stupňov," šokuje. „Ľudia takmer nechodia von. Boja sa, že zamrznú. Raz som šiel do obchodu, prešiel som sto metrov a myslel som, že zomriem. Bola hrozná zima," dodáva.


Naši chlapci odohrajú prvý zápas na olympiáde proti Rusku, ktoré má tím poskladaný z hráčov pôsobiacich v Petrohrade a CSKA Moskve. Dopĺňa ich len dvojica borcov z Magnitogorska (gólman Košečkin a útočník Moziakin). Čajkovský proti ruským hviezdam pravidelne nastupuje v KHL a tak vie zhruba, čo možno očakávať od najväčšieho papierového favorita na ziska zlata.

„Majú bombastické mužstvo. Nebude to žiadna zábava s nimi hrať. Človek však nikdy nevie. Ak sa zomkneme a budeme bojovať, môžeme prekvapiť," myslí si robustný bek.

Čiliak po premiérových MS oznámil odchod z Brna: Vyskúša si KHL!

Slovenský reprezentačný gólman Marek Čiliak bude v budúcej sezóne pôsobiť v KHL.

21.05.18, 16:01

0

Slovenský brankársky talent sníva o NHL. Práva na neho súčasťou výmeny v KHL

Práva na Adama Húsku v KHL získalo Soči.

09.05.18, 10:56

0

Pomôže Brnu obhájiť titul a odíde? Láka ma KHL, netají Čiliak

V budúcej sezóne KHL s najväčšou pravdepodobnosťou nebude Julo Hudáček jediným slovenským gólmanom v súťaži.

21.04.18, 08:57

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
79.0 ms