Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Barker o najväčšom zlome v kariére: Prišiel jeden telefonát a všetko sa zmenilo

Cam Barker © hcslovan.sk

Kanaďan v službách Slovana Cam Barker o zlome vo svojej kariére.

Barker o najväčšom zlome v kariére: Prišiel jeden telefonát a všetko sa zmenilo

Kanadský obranca Cam Barker sa po sezóne v Baryse Astana vrátil do Slovana Bratislava. V ročníku 2015-16 sa v belasom drese stal najproduktívnejším obrancom KHL so ziskom 40 bodov v 55 zápasoch.

Zatiaľ na svoje výkony nedokázal nadviazať. V 25 stretnutiach získal len 6 bodov (1+5), pôsobí podstatne nevýraznejším dojmom, než tomu bolo v spomínanom ročníku 2015-16.


Pritom v tejto sezóne má špeciálnu motiváciu. Keďže na olympiáde nebudú štartovať hráči z NHL, má niekdajšia trojka draftu skvelú šancu zahrať si pod piatimi kruhmi. „Olympiáda je jeden z hlavných dôvodov, prečo chcem odohrať čo najlepšiu sezónu. Potrebujem sa cítiť pohodlne, plne sa koncentrovať na svoje výkony a mať okolo seba pohodu, aby som mal šancu dostať sa do olympijskej nominácie. Mám výnimočnú príležitosť…," uvedomuje si Barker.

„Je mi úplne jasné, že keby sa na olympiáde zúčastnili hráči z NHL, bol by som bez šance. Nečakal som, že ešte dostanem šancu pomýšľať na reprezentačný dres," dodal skúsený kanadský obranca pre Pravdu.

Zatiaľ to však s jeho šancami dostať sa do kanadskej olympijskej nominácie nevyzerá práve najlepšie. V Slovane nenapĺňa očakávanú úlohu lídra zadných radov, ani v produktivite to nie je ono. Barker sa nedostal do nominácie Kanady na nedávny turnaj Karjala Cup. Na rozdiel od krajana a klubového spoluhráča Simona Desprésa.

Barker si zaspomínal aj na najväčší zlom svojej kariéry. V sezóne 2008-09 prežil najvydarenejšiu sezónu. V drese Chicaga Blackhawks nazbieral 40 bodov v 68 dueloch. V nasledujúcej sezóne ho však vymenili do Minnesoty Wild. A práve v tomto ročníku "jastrabi" získali Stanleyho pohár. Dvojnásobná smola.

„Bol to skvelý ročník. Ďalší rok ma však vymenili v posledný deň prestupového obdobia do Minnesoty a Chicago následne vyhralo Stanleyho pohár. Bolo to pre mňa veľké sklamanie," spomínal Barker na náročné obdobie.

„Vôbec som to nečakal, veď pred sezónou som podpísal s Blackhawks nový kontrakt. Sedel som doma s blízkymi, prišiel jeden telefonát a všetko sa zmenilo," dodal.

Slovan má v kádri zatiaľ len jedenásť hráčov. Ako sú na tom ostatné tímy KHL?

Čoskoro odštartuje oficiálne letná príprava Slovana Bratislava. Káder však ani zďaleka nie je hotový.

23.06.18, 08:36

0

Libor Hudáček chcel do KHL, nie však do Slovana. O peniaze však nešlo

Po skončení angažmánu vo Švédsku bola pre neho prioritou KHL. Táto možnosť nevyšla a tak zamieril Libor Hudáček do Česka.

22.06.18, 08:19

0

Káder Slovana sa formuje, novou posilou český reprezentačný obranca

Slovan Bratislava získal novú posilu do zadných radov.

21.06.18, 17:01

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
64.9 ms