Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Zo Slovana Chicago? Zankovec má jasný plán

0 4.12.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Eduard Zankovec

Eduard Zankovec v prebiehajúcej sezóne KHL nahradil na lavičke bratislavského Slovana Miloša Říhu.
Bielorus Eduard Zankovec začiatkom októbra vystriedal na lavičke Slovana Bratislava Miloša Říhu. Na lavičku priniesol pokojný prejav a rozvahu. Za sústredeným výrazom v tvári sa však skrýva precízna stratégia a systém, ktorý by chcel v Slovane budovať. Veľkou inšpiráciou 48-ročného skúseného kouča bola sezóna 2015-16, počas ktorej pracoval ako skaut Chicaga Blackhawks. Počas tohto ročníka nazbieral množstvo cenných skúseností.

„Dva roky predtým som bol v SKA Petrohrad asistent vtedajšieho hlavného trénera Barryho Smitha. Americký odborník ma potom pozval do tréningového kempu Chicaga a tam mi ponúkli zmluvu skauta so zameraním na hráčov KHL. Barry už bol v Chicagu riaditeľom pre hráčsky rozvoj," zaspomínal si Zankovec v rozhovore pre šport.sk na to, ako sa k práci skauta pre Chicago dostal.

Nazbierané skúsenosti a poznatky z práce pre Chicago Blackhawks by rád implementoval aj v systéme hry Slovana Bratislava. „Trénerskú filozofiu by som ilustroval na systéme Chicaga Blackhawks v nedávnych úspešných rokoch. Základom je, aby hráč hral čo najviac s pukom a celá päťka sa zapájala do súčinnosti. Aj po strate puku boli všetci aktívni, aby ho mužstvo získalo čo najskôr späť a diktovalo tón. Vtedy je hokej pútavý pre diváka."

Nutné dodať, že určité zmeny v systéme hry belasých od nástupu Zankovca badať. Výrazne to bolo vidieť najmä počas nedávnej päťzápasovej domácej série, počas ktorej Slovan štyrikrát triumfoval. Zostáva len dúfať, že to neboli ojedinelé lastovičky a hráči si Zankovcov systém osvoja ešte pevnejšie.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.