Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Žiga Jeglič otvorene: Pre toto som odišiel zo Slovana

0 14.05.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Žiga Jeglič

Slovinský útočník Žiga Jeglič prehovoril o dôvodoch svojho odchodu zo Slovana Bratislava.
Slovinský reprezentačný útočník Žiga Jeglič po troch rokoch opustil Slovan Bratislava. Zostáva v KHL, na spolupráci sa dohodol s vedením Torpeda Nižnyj Novgorod s ktorým podpísal ročný kontrakt. Vedno s ním zamieril do Novgorodu aj český obranca Tomáš Kundrátek.

„Mal som napokon ponuky z viacerých klubov, veril som, že príde aj z Kontinentálnej hokejovej ligy. Slovan mi nedal konkrétny návrh, asi momentálne rieši vedenie klubu iné problémy. Z Bratislavy sa mi neodchádza ľahko, ale čaká ma nová výzva. Nižnij Novgorod prejavil o mňa veľký záujem, rokovania boli rýchle. Rodinná atmosféra Slovana a fantastickí diváci na tribúnach zostanú navždy v mojej pamäti,” hovoril Jeglič pre Šport.

29-ročný útočník, ktorý momentálne účinkuje na MS 2017 v Nemecku a Francúzsku, prezradil aj dôvody, pre ktoré sa rozhodol Slovan opustiť. „Budem úprimná. V Torpede som dostal lepší kontrakt. Navyše v Bratislave bola pred každou sezónou neistota, či klub zoženei dostatok financií a bude hrať v ruskej nadnárodnej súťaži. Nechcel som už čakať. Slovan stále nemá generálneho manažéra, má svoje vlastné problémy. Potreboval som istotu."

Jeglič počas svojho pôsobenia v Bratislave patril medzi lídrov ofenzívy. Rok čo rok zlepšoval svoje bodové maximá v KHL. V prvej "belasej" sezóne získal 23, v druhej 25 a v tretej 27 bodov.

Na ponuku Novgorodu prikývol aj z toho dôvodu, že sa stretne so svojím krajanom a reprezentačným kolegom Janom Muršakom, ktorý prichádza z CSKA Moskva. „Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol ísť do Torpeda. S Janom sa veľmi dobre poznáme, v minulých sezónach sme si počas reprezentačných sústredení či pred a po našich vzájomných stretnutiach v Kontinentálnej hokejovej lige vždy veľmi dobre podebatovali," uviedol Jeglič.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.