Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Vyšší rozpočet? Buďme realisti, tvrdí Široký z vedenia Slovana

0 12.05.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
HC Slovan Bratislava

Člen predstavenstva HC Slovan Bratislava Juraj Široký mladší o rozpočte.
Nie je tajomstvom, že Slovan a Medveščak Záhreb boli tímy s najnižším rozpočtom v KHL. Medveščak to po tejto sezóne zabalil a vrátil sa do EBEL. Slovan zostáva. O rozpočte prehovoril pre oficiálny klubový web člen predstavenstva HC Slovan Bratislava Juraj Široký mladší.

„Samozrejme, veľmi radi by sme pracovali v novej sezóne s vyšším rozpočtom. Pokiaľ mám správne informácie, hráčsky rozpočet Slovana bol spolu s rozpočtom Medveščaku Záhreb, ktorý KHL po štyroch rokoch opúšťa, najnižším v celej súťaži. Na druhej strane, sme realisti. Vieme, aké sú naše možnosti príjmov zo vstupného, predaja klubových suvenírov, ako aj výnosov z reklamných zmlúv a pravdepodobne budeme pracovať s rozpočtom na úrovni predchádzajúcich sezón."

Nie je tajomstvom, že Slovan mal v minulosti už viackrát finančné problémy, pre ktoré niekoľko mesiacov hráčom nechodili výplaty. Rovnaká situácia nastala aj v prvej polovici uplynulého ročníka. Hráči dostali prvé peniaze v sezóne až tesne pred vianočnými sviatkami, keď sa stal novým hlavným partnerom klubu Wingas, nemecká spoločnosť zaoberajúca sa distribúciou zemného plynu. Ostáva len želať si, aby sa podobné patálie neopakovali a aby bola finančná situácia Slovana čo možno najstabilnejšia. Podobné omeškania totiž majú výrazný vplyv na psychiku a pohodu hráčov.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.