Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov

Posledný duel Slovana pred olympijskou prestávkou. Na ľade Dinama Minsk hororová bilancia

0 25.01.18 v kategórii: Previews , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Slovan Bratislava

Posledný zápas pred dlhou olympijskou prestávkou dnes zohrajú hráči Slovana Bratislava. Predstavia sa na ľade Dinama Minsk.
Slovan Bratislava dnes odohrá posledný duel pred olympijskou prestávkou. Náročný trip zakončí na ľade Dinama Minsk. Zverenci Eduarda Zankovca začali výjazd nad očakávania dobre, keď po kvalitných výkonoch vyhrali na ľade o play off bojujúceho Soči i na ľade lídra východu Kazane. Nasledovali prehry v Ufe a Nižnekamsku. Od Neftechimiku Slovan vyfasoval nakladačku 1:5 a belasí predviedli vôbec najhorší výkon na aktuálnom výjazde. „Nižnekamsk bol rýchlejší, lepší vo všetkých herných činnostiach a vyhral zaslúžene," stručne zhodnotil duel pre oficiálny klubový web Zankovec.

Napriek tomu však môže byť Slovan v pohode, vyhral päť z posledných deviatich zápasov a zanecháva v závere sezóny solídny dojem. Vylepšiť ho bude chcieť v dnešnom súboji proti Dinamu Minsk. Bieloruský tím je len o dve priečky vyššie ako Slovan, na konte má však o dvanásť bodov viac. Tiež už stratil šancu na účasť v play off. Záver sezóny mu vôbec nevychádza, bodovo naprázdno vyšiel z posledných šiestich zápasov až päťkrát. Naposledy doma prehral s Vladivostokom 2:3.

Jednotkou v bráne Dinama je Švéd Jhonas Enroth, ktorý sa v lete vrátil z NHL do Európy. Za Minsk odchytal 51 duelov, mal v nich 92,4 % úspešnosť zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas stlačil na hodnotu 2,04.

V Minsku tradične vsádzajú na zámorskú kartu. V obrane žiari Marc-André Gragnani, ktorý je s 32 bodmi najproduktívnejším hráčom tímu. V bodovaní obrancov KHL je na štvrtej pozícii. Bývalý obranca pražského Leva bude reprezentovať Kanadu na blížiacej sa olympiáde v Pjongčangu.

Ofenzíva stojí a padá na výkonoch zámorskej trojice Quinton Howden, Justin Fontaine a Jack Skille. Howden (15 gólov, 28 bodov), ktorý ešte v minulej sezóne odohral päť duelov v NHL za Winnipeg, bude taktiež hrať za Kanadu na OH. To neplatí o Justinovi Fontaineovi (12 gólov, 27 bodov). Američan Jack Skille (38 zápasov, 22 bodov), ktorý prišiel v lete z Vancouveru Canucks, sa tiež nezmestil do nominácie svojej krajiny.

Slovanu sa v Minsku nedarí, v Bielorusku prehral osem z doterajších deviatich duelov. V Soči i v Kazani však obrátil všetky papierové prognózny na ruby. Podarí sa mu to i dnes?

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.