Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
KHL? Uznávaný fínsky kouč to povedal na rovinu

0 10.01.17 v kategórii: Aktuality , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Kari Jalonen

Uznávaný fínsky tréner Kari Jalonen prehovoril o KHL.
57-ročný fínsky tréner Kari Jalonen je uznávaným odborníkom. Ako tréner sedemkrát vyhral fínsku Liigu. Na vlaňajších MS v Rusku priviedol Suomi k zisku striebra. Má skúsenosti aj s pôsobením v KHL. Dve sezóny viedol Nižnyj Novgorod, v ročníku 2013-14 bol koučom pražského Leva. V posledných dvoch sezónach bol fínskym reprezentančým koučom a aktuálne vedie švajčiarsky Bern.

„Nevšimol som si tu nič negatívne, páči sa mi tunajší životný štýl. Ľudia počas týždňa tvrdo pracujú a víkendy si užívajú," pochvaľoval si pôsobenie vo Švajčiarsku pre Berner Zeitung. „Pochvaľujem si túto voľbu. Keď to len porovnám s KHL..."

Pôsobenie v Rusku fínskemu trénerovi nebolo celkom pochuti. „Najhoršie je, že tam nikdy neviete, čo sa bude diať. Platí to pre trénerov aj hráčov. Lebo majitelia alebo manažéri s vami vôbec nekomunikujú, takmer nikdy ich nestretnete. V iných ligách môžete debatovať s vedením, ale v Rusku nie. Tam je to iné. Ak prehrávate, ste sám ako prst, odkázaný výlučne na seba."

„Predstavitelia klubu vás vtedy ani nepozdravia. To je ruská mentalita. Prvý rok v Novgorode som dumal: 'Deje sa niečo?' Potom som si uvedomil, že toto je tu normálne. Možno vás takto zámerne dostávajú pod tlak, aby ste ukázali, že to zvládnete," popisoval svoje skúsenosti Jalonen.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.