Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Do KHL uprostred sezóny? Možné to je

0 13.11.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Nikita Sošnikov

Vadim Šipačov je už v Rusku. Môže hrať na olympiáde. Privilégium bojovať o reprezentáciu či lepšie miesto na hokejovom svete si však prajú aj ďalší.

Tento mesiac mali svojim manažérov reportovať vôľu vrátiť sa (dočasne) domov Nikita Sošnikov a Vladislav Kamenev. Prvý menovaný má dokonca mať v zmluve klauzulu, podľa ktorej ak sa do 14.novembra neprepracuje do prvého tímu, môže odísť do KHL. K dnešnému dňu z farmárskeho Toronto Marlies povolaný nebol.

Šošnikov strávil drvivú časť minulej sezóny v NHL, nastúpil do 56-tich zápasov. Ako hráč druhého sledu a defenzívny pracant nazbieral deväť bodov. Na začiatku tejto sezóny sa kvôli pretlaku do zostavy nevošiel a bol poslaný na farmu. Tam je s 12-timi bodmi aktuálne druhý najproduktívnejší. Jeho hráčske práva by po možnom odchode naďalej patrili Torontu, návrat domov by mal podľa všetkého len dočasný charakter a na jeseň by sa pravdepodobne vrátil do Kanady. Jeho hráčske práva v KHL vlastní nikto iný než SKA Petrohrad.

Svoju frustráciu z doterajšieho pôsobenia v severnej Amerike mal vyjadriť 21-ročný ruský talent Vladislav Kamenev. Hráč, ktorý bol súčasťou trejdu Kylea Turrisa a Matta Duchenea hráva už tretím rokom na farme. Spolu odohral vo farbách Milwaukee Admirals a najnovšie aj San Antonio Rampage už 140 zápasov a zaznamenal 100 bodov. Do NHL však nakukol vlani len na dva zápasy. Ani výmena do Denveru mu „povolávací rozkaz" nepriniesla.

V tejto sezóne zaznamenal v AHL celkovo 12 bodov. Má skvelý cit pre zakončenie, robustnú postavu a bol kapitánom ruskej reprezentácie do 20 rokov. V KHL nastupoval naposledy v roku 2015 za Metallurg Magnitogorsk.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.