Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov

Čajkovský dal dva góly v dvoch zápasoch, pevné miesto ale nemá

0 11.10.17 v kategórii: Slováci v KHL , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Michal Čajkovský

Slovenský obranca bojuje v Avtomobiliste o pevné miesto v zostave. Pod koučom Vladimirom Krikunovom a pri konkurencii v zadných radoch Jekaterinburgu rozhodne nemá na ružiach ustlané.

Rodák z Bratislavy prišiel do ruských stepí v polovici minulej sezóny. Skvelé výkony v Sparte Praha neušli pozornosti predstaviteľom Avtomobilistu, ktorí ho pritiahli do KHL. Záver minulého ročníka mal Mišo skrátka fantastický, 15 bodov v 20 zápasoch znamenali pokračovanie v ruskom veľkomeste.

Začiatok novej sezóny ale nebol jednoduchý, Jekaterinburg sa v KHL pohybuje vysoko a konkurencia v defenzíve je veľká. Čajkovský je navyše v zadných radoch Avtomobilistu jediným legionárom, čo mu pozíciu neuľahčuje. Často sa do Krikunovovej zostavy nevojde vôbec, ak už áno, tak len na niekoľko minút. Jeho tohtoročný priemer sa pohybuje nad úrovňou 14 minút na zápas. Jekaterinburg odohral v tejto sezóne 19 zápasov, pričom slovenský reprezentant zasiahol do jedenástich z nich.

Michal ale o svoje miesto bojuje ako lev a zdá sa, že odmeny sa predsa len dočká. Do zápasu s Jokeritom nastúpil až v štvrtej obrannej dvojici, napriek tomu zaznamenal jediný gól svojho tímu. Krikunov ho nasadil aj včera v domácom dueli proti Podoľsku, tentokrát v tretej obrannej dvojici so Stanislavom Jegorševom odohral vyše 20 minút a znovu dokázal skórovať. Jeho gól vyrovnal stav stretnutia na 1:1 a zaradil sa medzi kľúčové okamihy stretnutia. Avtomobilist napokon dokázal pretlačiť súpera v pomere 5:3.

Vysoký, no pohyblivý obranca potrebuje zvýšiť svoj čas na ľade. Slovensko s ním do olympijského výberu určite počíta, na jar patril na MS k pilierom našej defenzívy.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.