Zrkadlo pravdy: Meszárošovi v KHL zvoní umieračik

Andrej Meszároš © hcslovan.sk
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ KHL ZÁPASY ONLINE

Treba sa pozrieť pravde priamo do očí. Aj keď občas nie je príjemná.

Slovan Bratislava nehrá optimálne k svojim možnostiam. Ani zďaleka. Hneď niekoľkí hráči si zaslúžia poriadne tvrdú kritiku. Značne si ju svojimi výkonmi pýta obranca Andrej Meszároš.

Skúsený ex-reprezentant, ktorý odohral desať sezón v NHL, mal byť chrbtovou kosťou zadných radov belasých. Svoju úlohu si však zatiaľ nezastal a to je tretina základnej časti za nami. Pomaly sa blížime k polovici.

Meszároš nedávno oslávil 33. narodeniny a je zjavné, že na tempo v KHL už nestačí. Rýchlostne ani herne. Je viac ako pravdepodobné, že hrá v nadnárodnej lige svoju poslednú sezónu. Očakávať sa dá jeho návrat do Tipsport ligy. Prekvapilo by, keby budúce leto neposilnil svoj materský Trenčín.

Meszároš odohral mizerný zápas proti Barysu Astana. V kľúčovom momente zlyhal na celej čiare. V obrannej tretine prihral priamo na hokejku Grentsovi, ktorý strelil víťazný gól na 2:1. Aby toho nebolo málo, v závere druhej tretiny zariadil Slovanu oslabenie a mohol byť rád, že Astana svoju presilovku nepretavila na gól, ktorý by tiež išiel na jeho vrub.

Pozrime sa na zápas predtým. Proti Lokomotivu Jaroslavľ vyviedol niečo podobné, keď pokazil rozohrávku za vlastnou bránkou, po jeho chybe padol gól. Taký skúsený obranca, ktorý hral desať rokov v NHL, by mal ísť na ľade príkladom mladým. No Meszároš ukazuje čoraz častejšie, ako sa to robiť nemá. Pokazené rozohrávky, prehraté osobné súboje, rýchlostný deficit, navyše produktivita na bode mrazu.

V minulej sezóne Meszároš strelil šesť gólov. V tej aktuálnej ešte ani jeden. V 22 zápasoch si pripísal na konto len tri asistencie. V bodovaní +/- patrí k najhorším, stihol nazbierať už 11 mínusiek. V podstate každý druhý zápas jedna mínuska. Čísla neklamú.

Už začiatkom sezóny ho tréner Országh posadil na tribúnu. Ako zdravého náhradníka. Otázka času, kedy ho za predvedené výkony touto "poctou" odmení opäť.

Slovan oslovil ďalšieho hráča. Tentoraz dal ponuku českému víťazovi Gagarinovho pohára

Slovan Bratislava dal ponuku českému reprezentantovi.

Dnes, 10:47

0

Slovan hrýzol víťaza KHL: Lunter mohol byť hrdinom, pokazil si to kľúčovou chybou

Slovan po reprezentačnej prestávke prehral v Kazani tesne 1:2.