Menu

Zostane Slovan po repre prestávke na víťaznej vlne? Bude to mať enormne ťažké

Slovan Bratislava © hcslovan.sk
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ KHL ZÁPASY ONLINE

Slovan Bratislava po reprezentačnej prestávke privíta v domácej aréne lídra celej KHL.

Slovan Bratislava tesne pred reprezentačnou prestávkou dokázal zlomiť nepríjemnú 10-zápasovú sériu prehier. Pred pauzou zverenci Vladimíra Országha vyhrali dvakrát v rade, v oboch prípadoch doma porazili tímy bojujúce o play off (Soči 3:2pp, Riga 2:1). Kabína sa akoby dokázala zomknúť po odchodoch gólmana Mareka Čiliaka do Komety Brno a dvojice útočníkov Patrika Lampera a Mária Lušňáka do Banskej Bystrice. Aj v oklieštenom zložení dokázali belasí podávať kvalitné, bojovné výkony.

Počas reprezentačnej prestávky dokázali Matúš Sukeľ, Michal Sersen a debutant Adam Liška dopomôcť k zisku trofeje na domácom Kaufland Cupe. Na turnaji si zverenci Craiga Ramsayho poradili s Bieloruskom i Ruskom. Z reprezentačného zrazu sa tak trojica Slovákov vráti v pozitívnej nálade a zostáva veriť, že si ju udržia aj v Slovane.

CSKA Moskva je lídrom KHL. Štyri výhry v rade zaznamenal tento špičkový tím pred reprezentačnou prestávkou. V posledných dvoch súbojoch CSKA navyše neinkasovala ani gól (v Čerepovci 4:0, v Minsku 3:0). Grigorenko je so 47 bodmi deviaty v rámci celej súťaže. Pozor si však treba dať aj na Kaprizova (39 bodov) či Veya (37).

Slovan odohral proti CSKA v aktuálnej sezóne dva súboje, nedokázal skórovať ani raz. Vo Viedni prehral zahanbujúco 0:9 a v Moskve 0:4. Snáď si po dvoch výhrach proti Soči a Rige nájde v pondelok cestu na ZŠ Ondreja Nepelu viac divákov a prídu sa pozrieť na lídra KHL. A snáď si Slovan zachová svoju tvár a odohrá zápas s hrdosťou, nie ako vo Viedni.

Posledný zápas sezóny pre Slovan zaváňa ďalším debaklom

Slovan Bratislava odohrá v piatok posledný zápas sezóny.

22.02.19, 09:28

0

Potopí Slovan nádeje Dinama Riga na postup do playoff?

Slovan Bratislava má pred sebou záverečný týždeň v tejto sezóne KHL.

18.02.19, 10:25

0

Zarmúti Slovan ďalšieho súpera bojujúceho o play off?

Slovan v poslednom stretnutí pred reprezentačnou prestávkou privíta Rigu bojujúcu o play off.

04.02.19, 09:32