Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Zankovec: Pre toto musel Smoleňák odísť

Radek Smoleňák © TASR

Najproduktívnejšieho hráča Slovan ponúkol iným tímom. Prečo sa zbavuje útočníka Radka Smoleňáka prezradil tréner Eduard Zankovec.

Zankovec: Pre toto musel Smoleňák odísť

V polovici základnej časti KHL je český útočník Radek Smoleňák najproduktívnejším hráčom Slovana Bratislava. V 24 stretnutiach nazbieral 19 bodov (5+14). Napriek tomu s ním už v Slovane nepočítajú. O prekvapivom rozhodnutí prehovoril otvorene tréner Eduard Zankovec v rozhovore pre championat.com. Prečo teda Smoleňáka v tíme nechce?

„Rozhodnutie padlo už po predchádzajúcej sérii zápasov u súperov. Smoleňák je hráč do prvých dvoch útokov, no u mňa v nich nemá miesto. V tretej či štvrtej formácii hrať nemôže, preto sme ho dali na listinu voľných hráčov," uviedol kouč Zankovec.

„Urobte si obraz sami. Ja mám svoj vlastný názor na vec, no príde mi to úsmevné. Ešte som to nezažil. No ja zostavu nerobím. Bolo mi povedané, že sa nevojdem do prvých troch formácií. A ja to musím akceptovať," hovoril pred časom samotný Smoleňák pre portál šport.sk.

Či je toto skutočný dôvod Smoleňákovho konca v Slovane nevedno. O skúsenom českom útočníkovi je známe, že si nenechá skákať po hlave a že svoje názory hovorí otvorene a poriadne zostra. Aj to mohlo stáť za jeho predčasným koncom v Bratislave. Aj keď nikdy nehovor nikdy. Jeho krajana Jana Buchteleho tiež Slovan zaradil na listinu voľných hráčov. Nestiahol si ho žiadny iný klub a napokon sa Buchtele vrátil do zostavy "belasých". Zopakuje sa to aj v prípade Radka Smoleňáka?Slovan má v kádri zatiaľ len jedenásť hráčov. Ako sú na tom ostatné tímy KHL?

Čoskoro odštartuje oficiálne letná príprava Slovana Bratislava. Káder však ani zďaleka nie je hotový.

23.06.18, 08:36

0

Libor Hudáček chcel do KHL, nie však do Slovana. O peniaze však nešlo

Po skončení angažmánu vo Švédsku bola pre neho prioritou KHL. Táto možnosť nevyšla a tak zamieril Libor Hudáček do Česka.

22.06.18, 08:19

0

Káder Slovana sa formuje, novou posilou český reprezentačný obranca

Slovan Bratislava získal novú posilu do zadných radov.

21.06.18, 17:01

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
125.3 ms