Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Zankovcov systém začína fungovať. Zozadu je to lepšie ako predtým, tvrdí Mazanec

Marek Mazanec © TASR

Vyjadrenia gólmana Mareka Mazanca po domácom víťazstve Slovana Bratislava nad Soči (4:1).

Zankovcov systém začína fungovať. Zozadu je to lepšie ako predtým, tvrdí Mazanec

Dodržiavanie taktického systému, eliminovanie úvodného tlaku súpera a zvládnuté presilovky. To boli podľa Mareka Mazanca hlavné atribúty hokejistov Slovana Bratislava v pondelňajšom víťaznom zápase KHL s HK Soči (4:1). Brankár "belasých" pokryl 34 striel súpera a zaslúžene ho označili za jedného z najlepších mužov zápasu.
     
"Prvých desať minút bolo vlažných, súper nás prestrieľal, ale potom začali chalani 'jazdiť' a myslím si, že sme hrali pekný hokej," povedal Mazanec po zápase. "Stačí si pripomenúť, aký hráme systém a dodržiavať ho. Potom to všetko funguje."
     
Slovan sa po výmene na trénerskom poste snaží o reštart sezóny, v ktorej sa mu bodovo veľmi nedarí. Po príchode bieloruského kouča Eduarda Zankovca však získal štyri body zo šiestich možných. "Ťažko ešte povedať, či to prinieslo pozitívum. Predtým sme prehrali s najhorším mužstvom v lige, teraz sme odohrali krásny zápas. Systém ale fungoval, a keď ho budeme dodržiavať, tak môžeme hrať s každým súperom," poznamenal Mazanec. Nejaké zmeny sú už podľa neho badateľné. "Zozadu to vyzerá pekne oproti tomu, ako to vyzeralo predtým."
     
Český brankár si v zápase dlho držal čisté konto, napokon však inkasoval z hokejky Padakina. "Ja by som bol rád, aj keby sme vyhrali 4:3. A inkasovaný gól mi navyše ušetril nejaké peniaze," povedal s úsmevom Mazanec. Slovan o svojom víťazstve rozhodol tromi využitými presilovkami. V predchádzajúcom zápase sa mu pritom v početnej výhode vôbec nedarilo. "Predtým sme nemali šťastie, neodrážali sa nám puky na hokejku, teraz to chalanom padalo."
     
"Belasých" teraz čaká štvorzápasový trip na klziskách súperov. Hráči veria, že víťazstvo nad Soči im pomôže k tomu, aby sa dostali do lepšej psychickej pohody. "Všetci máme radosť, potrebovali sme to. Bodový zisk z domácich zápasov nie je ideálny, ale niečo sme pozbierali a musíme byť radi," uzavrel Mazanec.

Réway nevie zabudnúť na fanúšikov Slovana: Päťzápasový trip, všetko prehráme a aj tak doma plný barák

Mal možnosť na vlastnej koži zažiť fantastickú atmosféru na domácich zápasoch Slovana Bratislava.

pred 79 min.

0

Ďalší slovenský reprezentant mieri do Slovana

Kvalitnú posilu získal Slovan Bratislava do svojich zadných radov.

Včera, 07:09

0

Slovan si v nasledujúcej sezóne KHL zahrá vo Viedni, čaká ho ťažký súper

Slovan sa v budúcej sezóne KHL predstaví vo Viedni.

18.06.18, 15:41

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
66.9 ms