Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Z Jandačovej spovede mrazí: V lietadle smrti s Demitrom som sa mal viezť aj ja!

Josef Jandač © iihf.com

Josef Jandač priznáva, že nechýbalo veľa a v lietadle smrti s Pavlom Demitrom by sa viezol aj on.

Od kormidla českého národného tímu zamieril na lavičku Metallurgu Magnitogorsk. V jednom z najbohatších a najambicióznejších tímov v KHL to tréner Josef Jandač nebude mať vôbec jednoduché. Musí sa pripraviť na obrovské očakávania, na enormný tlak. Vedenie "Magnitky" totiž čaká úspechy na počkanie.

Pre Jandača pôjde o druhú skúsenosť s trénovaním v KHL. V sezóne 2012-13 viedol krátko HC Lev Praha. Už predtým si však mohol odbiť svoju trénerskú premiéru v nadnárodnej súťaži. „V roku 2010 som bol dohodnutý s Budivelnikom Kyjev. Klub ale na poslednú chvíľu svoju účasť v KHL zrušil," prezradil pre české médiá.

Zmienil sa aj o tom, že mal sedieť v lietadle smrti, v ktorom okrem iných zahynul i slovenský útočník Pavol Demitra. „Z ničoho nič mi volal Vladimír Vůjtek, že v Jaroslavli hľadajú nového trénera a im odporučil mňa."

Život mu zachránilo, že je to fér chlap. V čase, keď mal lukratívnu ponuku z Ruska, už mal ústnu dohodu s vedením Sparty Praha. A svoje slovo a sľub chcel dodržať. Ako sa ukázalo neskôr, práve to mu zachránilo život.

„Úprimne, zmluva so Spartou ešte nebola podpísaná a v Lokomotive to pre mňa mohlo byť veľmi zaujímavé. Lenže ja už som dal slovo Sparte a ona na mňa spoliehala. Áno, asi mi to zachránilo život. Inak by som s tímom Lokomotivu zahynul aj ja."

V septembri 2011 tesne po štarte havarovalo lietadlo s výpravou hokejistou Lokomotivu Jaroslavľ. Pri tragédii zahynulo 44 ľudí, medzi obeťami bol aj Pavol Demitra.

Novinky a prestupy z KHL: Víťaz Stanley Cupu sa v Minsku dlho neohrial

Aktuality z diania v KHL.

Včera, 09:54

0

Netrvalo to dlho. Prvý vyhodený tréner v novej sezóne KHL

KHL už pozná meno prvého vyhodeného trénera v aktuálnej sezóne.

18.09.18, 14:33

0

Výkony Minsku obrovským sklamaním, vedenie priviedlo novú posilu

Dinamo Minsk angažovalo novú posilu do ofenzívy.

16.09.18, 18:56

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
73.7 ms