Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Z Jandačovej spovede mrazí: V lietadle smrti s Demitrom som sa mal viezť aj ja!

Josef Jandač © iihf.com

Josef Jandač priznáva, že nechýbalo veľa a v lietadle smrti s Pavlom Demitrom by sa viezol aj on.

Od kormidla českého národného tímu zamieril na lavičku Metallurgu Magnitogorsk. V jednom z najbohatších a najambicióznejších tímov v KHL to tréner Josef Jandač nebude mať vôbec jednoduché. Musí sa pripraviť na obrovské očakávania, na enormný tlak. Vedenie "Magnitky" totiž čaká úspechy na počkanie.

Pre Jandača pôjde o druhú skúsenosť s trénovaním v KHL. V sezóne 2012-13 viedol krátko HC Lev Praha. Už predtým si však mohol odbiť svoju trénerskú premiéru v nadnárodnej súťaži. „V roku 2010 som bol dohodnutý s Budivelnikom Kyjev. Klub ale na poslednú chvíľu svoju účasť v KHL zrušil," prezradil pre české médiá.

Zmienil sa aj o tom, že mal sedieť v lietadle smrti, v ktorom okrem iných zahynul i slovenský útočník Pavol Demitra. „Z ničoho nič mi volal Vladimír Vůjtek, že v Jaroslavli hľadajú nového trénera a im odporučil mňa."

Život mu zachránilo, že je to fér chlap. V čase, keď mal lukratívnu ponuku z Ruska, už mal ústnu dohodu s vedením Sparty Praha. A svoje slovo a sľub chcel dodržať. Ako sa ukázalo neskôr, práve to mu zachránilo život.

„Úprimne, zmluva so Spartou ešte nebola podpísaná a v Lokomotive to pre mňa mohlo byť veľmi zaujímavé. Lenže ja už som dal slovo Sparte a ona na mňa spoliehala. Áno, asi mi to zachránilo život. Inak by som s tímom Lokomotivu zahynul aj ja."

V septembri 2011 tesne po štarte havarovalo lietadlo s výpravou hokejistou Lokomotivu Jaroslavľ. Pri tragédii zahynulo 44 ľudí, medzi obeťami bol aj Pavol Demitra.

Slovan lanáril Bubelu. Bolo tam však veľa nejasností, priznáva reprezentant

Slovan lanáril do svojich služieb ďalšieho slovenského reprezentanta.

Včera, 09:11

0

S Torontom ovládol AHL. Fínsky útočník sa vracia späť do KHL

Napriek vydarenej sezóne v zámorí vzdal boj o NHL.

23.06.18, 10:18

0

Najlepší nováčik desiatej sezóny KHL deviatkou draftu NHL

Vynikajúci záver uplynulého ročníka ho posunul do TOP 10.

23.06.18, 10:05

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
70.8 ms