Menu

Vypoklonkuje Slovan po vlaňajšom finalistovi bez bodu aj tím bojujúci o playoff?

HC Slovan Bratislava © hcslovan.sk

Slovan si po cennom skalpe Metallurgu Magnitogorsk brúsi zuby aj na Čeljabinsk bojujúci o playoff.

Zo Slovana ako keby opadol tlak, hrá veľmi uvoľnene a v závere základnej časti chytil skutočne dobrú formu. Vyhral tri z posledných štyroch zápasov, pričom čelil nesmierne ťažkým súperom. Doma aj vonku dokázal poraziť fínsky Jokerit Helsinki. Nasledovala domáca prehra s CSKA Moskva, no v utorok Slovan pozitívne prekvapil, keď po výbornom výkone zdolal na domácom ľade vlaňajšieho finalistu Metallurg Magnitogorsk (4:3).

Včerajšie výsledky dali matematickú stopku šanciam Slovana na postup do vyraďovacej fázy. Aj napriek tomu však hráči budú mať v záverečných ôsmich zápasoch sezóny motiváciu. Tou sú jednak skvelí fanúšikovia, tiež boj o olympijské miestenky či o nové kontrakty. Utorňajší zápas proti Magnitogorsku bol špecifický - prvýkrát totiž Slovan Metallurg na domácom ľade zdolal v riadnom hracom čase. Navyše premiérový gól v KHL strelil mladík Sloboda.

Dnes sa v Bratislave predstaví Traktor Čeljabinsk, tím nachádzajúci sa v priamom ohni bojov o playoff. Na východe mu patrí siedma priečka, náskok na udržanie sa v zóne postupu má len päťbodový. Čeljabinsk má väčšiu motiváciu ako Slovan, nakoľko hráč o playoff. Na druhej strane bude zviazaný obrovským tlakom, hráči Slovana môžu hrať uvoľnene.

Súboj s tlakom v boji o playoff hráči Traktora akosi nezvládajú, prehrali tri z posledných štyroch zápasov. Naposledy na ľade Jokeritu hladko 0:3. Slovan sa bude snažiť odčiniť prehru z Čeljabinska 1:2.

V Čeljabinsku spoliehajú na brankársku dvojicu Vasilij Demčenko, Pavel Francouz. 23-ročný Demčenko nastúpil v 26 zápasoch, má takmer 93 % úspešnosť zákrokov a priemerne inkasuje 2,59 gólu. Skúsenejší 27-ročný Francouz dostal šancu v 30 dueloch, má takmer 94 % úspešnosť a priemer inkasovaných gólov stlačil k dvom.

Medzi obrancami vyčnieva Američan s bieloruským pasom Nick Bailen. S 24 bodmi je najproduktívnejším bekom tímu. V ofenzíve je lídrom Kanaďan Paul Szczechura, ktorý bojuje o miestenku v kanadskej olympijskej nominácii. V 48 zápasoch strelil 18 gólov a nazbieral 37 bodov. Opomenúť nemožno švédskych útočníkov Linusa Vidella (20 bodov) a Richarda Gyngeho (25 bodov), či Rusa Maxima Jakucenju (25 bodov).

Potvrdí Slovan skvelú formu z uplynulého obdobia?

Sezóna s trpkou príchuťou. Napraví si ju Slovan aspoň sčasti na ľade tabuľkového suseda?

Slovan opäť v akcii po dlhej olympijskej prestávke.

27.02.18, 08:40

0

Posledný duel Slovana pred olympijskou prestávkou. Na ľade Dinama Minsk hororová bilancia

Posledný zápas pred dlhou olympijskou prestávkou dnes zohrajú hráči Slovana Bratislava. Predstavia sa na ľade Dinama Minsk.

25.01.18, 09:41

0

Slovan proti Jegličovi. Uspejú belasí na ľade najlepšieho tímu VK na domácom ľade?

Slovan Bratislava odohrá dnes predposledný duel pred olympijskou prestávkou. Predstaví sa na ľade Nižnekamsku.

23.01.18, 09:58