Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Viedenský odchádza kvôli peniazom, napriek tomu tvrdí: Slovan podľa mňa stále patrí do KHL

Marek Viedenský © hcslovan.sk

Slovanu sa napokon útočníka Mareka Viedenského udržať nepodarilo, reprezentant zamieril do Třinca.

V posledných troch sezónach patril Marek Viedenský ku kľúčovým hráčom ofenzívy Slovana Bratislava. Je to Slovák, je to reprezentant a hrá na kritickej pozícii centra. Navyše je to hráč do prvých dvoch útokov a do špeciálnych tímov. Hneď niekoľko pádnych dôvodov na to, aby si ho Slovan chcel udržať. Vladimír Országh ani netajil svoj záujem o pokračovanie Viedenského v Slovane. Nepodarilo sa, Viedenský napokon kývol na ponuku Třinca.

„Chcem sa posunúť v kariére ďalej a v ambicióznom českom klube vidím príležitosť, aby sa mi to podarilo. Uvažoval som nad tým dlhšie. Trvalo mi zhruba dva týždne, kým som si zvážil všetky pre a proti. Chcem si vyskúšať niečo nové, českú extraligu som ešte nehral. Třinec patrí zázemím k najlepším klubom v Európe. Potvrdili mi to už prvé dni v ňom," hovoril Viedenský pre šport.sk.

Už pred niekoľkými týždňami sa nechal počuť, že so Slovanom rokuje o predĺžení spolupráce, no dal si podmienku týkajúcu sa vyrovnania finančných záväzkov. S dôvetkom, že nie je odkázaný len na Slovan a že s každým dňom sa šanca na jeho zotrvanie v Bratislave znižuje. Už v tom čase mal zjavne na stole iné ponuky.

„Rozhodoval som sa podľa ponúk, ktoré boli na stole. Tá od Třinca sa mi zdala najlepšia. Čo sa týka doteraz nevyplatených financií, tak to nie je otázka na mňa, ale na vedenie Slovana," poznamenal 27-ročný útočník. "Oceliari" mali o neho záujem už v závere sezóny Slovana v KHL, no napokon to nedopadlo. Vyšlo to až na druhý pokus.
Napriek všetkému neodchádza Viedenský zo Slovana zatrpknutý. „V Slovane to bolo ako na 'húsenkovej dráhe', ale mám len dobré spomienky. Prvú sezónu sme sa dostali do play-off, ďalšiu som skoro celú nehral pre zranenie a v poslednej sa nám nepodarilo postúpiť do vyraďovacích bojov. Vždy však pri nás stáli fanúšikovia. Ich sa mi opúšťa najťažšie. Niekedy treba spraviť zmenu, tak ako som odchádzal pred rokmi zo Severnej Ameriky do Európy, teraz idem preč z Bratislavy. Slovan mi určite bude chýbať, naďalej mu držím palce. Verím, že chalani môžu dosiahnuť úspech."

Sám na vlastnej koži tri roky videl, ako to v Slovane funguje a že platobná disciplína voči hráčom či celková ekonomická situácia klubu nie sú práve na najlepšej úrovni. Napriek tomu si myslí, že "belasí" svoje miesto v KHL majú.

„Podľa mňa Slovan stále patrí do KHL. Páči sa mi, že k tímu prišiel tréner Vladimír Országh. Je to kvalitný kouč a má k dispozícii perspektívny káder."Országh ladí Slovan na víťaznú nôtu. Po Brne skalp ďalšieho českého extraligistu

Slovan Bratislava vyhral druhý prípravný zápas v rade.

pred 4 hod.

0

Američan bojoval o olympiádu aj o NHL. Naznačil, že môže byť lídrom Slovana

Američan Chad Rau by mal zohrávať kľúčovú úlohu v ofenzíve Slovana Bratislava.

13.08.18, 09:06

0

Renesanciu Slovana pod taktovkou Országha očakáva Řepík

Blýska sa v Slovane na lepšie časy? Michal Řepík verí, že áno.

11.08.18, 10:09

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
80.0 ms