Ufa pre Slovan zostáva zakliata, premiérové dva body v KHL pre mladíka Hederu

Tomáš Hedera © hockeyslovakia.sk
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ KHL ZÁPASY ONLINE

Slovan utrpel prvú prehru na aktuálnom tripe.

Slovan Bratislava utrpel prvú prehru na aktuálnom tripe, na ľade o play off bojujúcej Ufy prehral 3:5. Nenadviazal tak na predošlé víťazstvá z klzísk Soči a Kazane. Prvá tretina bola vyrovnaná (1:1), v druhej sa Ufe podaril trojgólový uragán v rozpätí 64 sekúnd, ktorý rozhodol o osude dnešného zápasu. Po tomto uragáne prenechal Štěpánek miesto v bránke krajanovi Sedláčkovi. Slovan sa upokojil, v tretej tretine gólmi Boychuka a Mikúša zavelil k obratu, no ten nedotiahol do konca. Premiérové dva body v KHL zaznamenal za dve asistencie obranca Tomáš Hedera, ktorý sa nedávno predstavil na MS do 20 rokov v Buffale.

Najbližšie sa zverenci Eduarda Zankovca predstavia v utorok na ľade Neftechimiku Nižnekamsk.

Salavat Ufa - Slovan Bratislava 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Góly: 10. Garbutt (Genoway, Viedenský) 0:1, 19. Tkačov (Arzamascev) 1:1, 28. Omark (Kemppainen) 2:1, 29. Busarov (Panin) 3:1, 29. Tkačov (Larsen, Burdasov) 4:1, 50. Boychuk (Genoway, Hedera) 4:2, 54. Mikúš (Hedera) 4:3, 55. Hartikainen (Kemppainen, Larsen) 5:3

Zostavy

Ufa: Nalimov – Panin, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Loginov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Fjodorov, Lisin, Zubov – Tkačov, Burdasov, Sajustov – Soloduchin, Busarov, M. Majorov – Kuzmin.

Slovan:
Štěpánek (29. J. Sedláček) – Meszároš, Sersen, Bačík, Després, T. Voráček, Černý, Hedera – J. Mikúš, Boychuk, Řepík – Co. Genoway, Viedenský, Garbutt – Hrnka, Skalický, A. Šťastný – Réway, Šerbatov, Hecl – Sádecký.

Slovan mal šancu v 3. minúte, Hecl však osamotený pred Nalimovom neuspel. V 10. minúte predviedol parádny prienik po ľavom krídle Garbutt, ktorý strelou z ľavého kruhu prekonal Nalimova - Slovan viedol 1:0. V 17. minúte bol vylúčený Šťastný a Ufa v závere presilovky vyrovnala zásluhou presnej strely Tkačova z ľavej strany. Gól bol logickým vyústením obrovského tlaku domácich v presilovej hre.

V 24. minúte po vylúčení Kemppainena hral Slovan prvú presilovku, no nevyužil ju. V 27. minúte Burdasov opečiatkoval konštrukciu bránky. V 28. minúte mal veľkú príležitosť Hartikainen, pred potenciálnym gólovým zakončením zachraňoval Voráček. Potom však prišiel gólový uragán Ufy. V rozpätí 64 sekúnd zasadila Slovanu tri gólové rany. V 28. minúte obrancovia Slovana si trestuhodne nevšimli puk ležiaci na bránkovej čiare, najlepšie sa zorientoval Omark - 2:1 pre Ufu. V 29. minúte strieľal od modrej Panin a Štěpánek nedokázal zareagovať na teč Busarova - 3:1. O trinásť sekúnd neskôr Tkačov nekompromisnou strelou z medzikružia zvyšoval na 4:1 a vyhnal Štěpánka z bránky, vystriedal ho krajan Sedláček.

Slovan nevstúpil do tretej tretiny dobre, keď v 43. minúte hral v oslabení po faule Boychuka. Ustál to a o čosi neskôr zavelil k obratu. V 50. minúte Genoway krížnou prihrávkou od mantinelu našiel pred bránkoviskom Boychuka a ten sa nemýlil - znižoval na 2:4. V 54. minúte strelu Hederu od modrej šikovne stečoval pred Nalimovom Mikúš - 3:4. Slovan bol razom opäť v hre o body. Nie však na dlho. V 55. minúte Kemppainen našiel pred bránkou Hartikainena, ktorého nepokryl Bačík a Ufa odskočila Slovanu opäť na dvojgólový rozdiel - 5:3. V 57. minúte dostal Slovan ešte možnosť v presilovke, hral aj bez brankára, no zmena skóre sa už neudiala.

Slovan tak ani na piaty pokus od vstupu do KHL na ľade Salavatu Ufa nedokázal vyhrať.

Pikantné posily pre Slovan, prichádzajú dvaja útočníci z Košíc

HC Slovan Bratislava angažoval dvojicu posíl do útoku. Zaujímavosťou je, že obaja odohrali uplynulý ročník za HC Košice.

16.08.19, 19:35