Ufa pre Slovan zostáva zakliata, premiérové dva body v KHL pre mladíka Hederu

Tomáš Hedera © hockeyslovakia.sk
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ KHL ZÁPASY ONLINE

Slovan utrpel prvú prehru na aktuálnom tripe.

Slovan Bratislava utrpel prvú prehru na aktuálnom tripe, na ľade o play off bojujúcej Ufy prehral 3:5. Nenadviazal tak na predošlé víťazstvá z klzísk Soči a Kazane. Prvá tretina bola vyrovnaná (1:1), v druhej sa Ufe podaril trojgólový uragán v rozpätí 64 sekúnd, ktorý rozhodol o osude dnešného zápasu. Po tomto uragáne prenechal Štěpánek miesto v bránke krajanovi Sedláčkovi. Slovan sa upokojil, v tretej tretine gólmi Boychuka a Mikúša zavelil k obratu, no ten nedotiahol do konca. Premiérové dva body v KHL zaznamenal za dve asistencie obranca Tomáš Hedera, ktorý sa nedávno predstavil na MS do 20 rokov v Buffale.

Najbližšie sa zverenci Eduarda Zankovca predstavia v utorok na ľade Neftechimiku Nižnekamsk.

Salavat Ufa - Slovan Bratislava 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Góly: 10. Garbutt (Genoway, Viedenský) 0:1, 19. Tkačov (Arzamascev) 1:1, 28. Omark (Kemppainen) 2:1, 29. Busarov (Panin) 3:1, 29. Tkačov (Larsen, Burdasov) 4:1, 50. Boychuk (Genoway, Hedera) 4:2, 54. Mikúš (Hedera) 4:3, 55. Hartikainen (Kemppainen, Larsen) 5:3

Zostavy

Ufa: Nalimov – Panin, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Loginov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Fjodorov, Lisin, Zubov – Tkačov, Burdasov, Sajustov – Soloduchin, Busarov, M. Majorov – Kuzmin.

Slovan:
Štěpánek (29. J. Sedláček) – Meszároš, Sersen, Bačík, Després, T. Voráček, Černý, Hedera – J. Mikúš, Boychuk, Řepík – Co. Genoway, Viedenský, Garbutt – Hrnka, Skalický, A. Šťastný – Réway, Šerbatov, Hecl – Sádecký.

Slovan mal šancu v 3. minúte, Hecl však osamotený pred Nalimovom neuspel. V 10. minúte predviedol parádny prienik po ľavom krídle Garbutt, ktorý strelou z ľavého kruhu prekonal Nalimova - Slovan viedol 1:0. V 17. minúte bol vylúčený Šťastný a Ufa v závere presilovky vyrovnala zásluhou presnej strely Tkačova z ľavej strany. Gól bol logickým vyústením obrovského tlaku domácich v presilovej hre.

V 24. minúte po vylúčení Kemppainena hral Slovan prvú presilovku, no nevyužil ju. V 27. minúte Burdasov opečiatkoval konštrukciu bránky. V 28. minúte mal veľkú príležitosť Hartikainen, pred potenciálnym gólovým zakončením zachraňoval Voráček. Potom však prišiel gólový uragán Ufy. V rozpätí 64 sekúnd zasadila Slovanu tri gólové rany. V 28. minúte obrancovia Slovana si trestuhodne nevšimli puk ležiaci na bránkovej čiare, najlepšie sa zorientoval Omark - 2:1 pre Ufu. V 29. minúte strieľal od modrej Panin a Štěpánek nedokázal zareagovať na teč Busarova - 3:1. O trinásť sekúnd neskôr Tkačov nekompromisnou strelou z medzikružia zvyšoval na 4:1 a vyhnal Štěpánka z bránky, vystriedal ho krajan Sedláček.

Slovan nevstúpil do tretej tretiny dobre, keď v 43. minúte hral v oslabení po faule Boychuka. Ustál to a o čosi neskôr zavelil k obratu. V 50. minúte Genoway krížnou prihrávkou od mantinelu našiel pred bránkoviskom Boychuka a ten sa nemýlil - znižoval na 2:4. V 54. minúte strelu Hederu od modrej šikovne stečoval pred Nalimovom Mikúš - 3:4. Slovan bol razom opäť v hre o body. Nie však na dlho. V 55. minúte Kemppainen našiel pred bránkou Hartikainena, ktorého nepokryl Bačík a Ufa odskočila Slovanu opäť na dvojgólový rozdiel - 5:3. V 57. minúte dostal Slovan ešte možnosť v presilovke, hral aj bez brankára, no zmena skóre sa už neudiala.

Slovan tak ani na piaty pokus od vstupu do KHL na ľade Salavatu Ufa nedokázal vyhrať.

Mesto vyšlo Slovanu v ústrety. Klub dostal viac času na získanie sponzora a vyrovnanie dlhu

Vedenie hlavného mesta vyšlo Slovanu Bratislava v ústrety.

18.04.19, 15:08

0

Česť jeho pamiatke. Zomrel člen legendárneho útoku Slovana Bratislava

Legenda Slovana Bratislava aj československého hokeja nás navždy opustila. Česť jeho pamiatke

14.04.19, 08:39

0

Konkurenti šprintujú, zatiaľčo Slovan sa ešte ani nepostavil na štartovaciu čiaru

Toto nie je rozhodne cesta, ako byť v budúcej sezóne KHL konkurencieschopným tímom

06.04.19, 09:05