Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Trápenie Slovana už divákov omrzelo. Prehra číslo osem pred historicky najnižšou návštevou!

HC Slovan Bratislava © hcslovan.sk
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Slovan prehral ôsmy duel v rade. Pred historicky najnižšou návštevou od začiatku pôsobenia v KHL.

Séria prehier Slovana Bratislava pokračuje. Belasí na domácom ľade nestačili na Salavat Ufu, prehrali 2:5. Natiahli tak šnúru prehier už na osem stretnutí. Navyše už to prestáva čoraz viac baviť aj divákov, prišlo len 4800 ľudí. Ide o historicky najnižšiu návštevu od začiatku pôsobenia Slovana v KHL. Vôbec po prvýkrát bola na Slovane návšteva pod päťtisíc divákov.

Slovan Bratislava - Salavat Ufa 2:5  (0:2, 2:2, 0:1)

Góly: 6. Hartikainen (Larsen, Panin) 0:1, 6. Dubrovskij (Kadejkin) 0:2, 28. Červený (Meszároš, Sukeľ) 1:2, 29. Liška (Chipchura, Sersen) 2:2, 35. Chochriakov (Hartikainen, Omark) 2:3, 37. Kugryšev (Omark, Larsen) 2:4, 47. Kugryšev 2:5

Zostavy

Slovan: Čiliak (Štěpánek) – Gélinas, Sersen (C), Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Švarný, Bačík – Řepík (A), Sukeľ, Červený – Bailey, Taffe, Lunter – Lamper, Hrnka, Liška – Baranov, Chipchura, Sloboda

Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Koledov, Arzamascev, Sergejev, Semionov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Tkačov, Burmistrov, Kugryšev – Majorov, Chochriakov, Lukin – Dubrovskij, Kadejkin, Žarkov (A) – Šen

1. tretina

Po obojstranne opatrnom úvode prišla 6. minúta, v ktorej Slovan inkasoval dva zlepené góly. Najskôr obranca Larsen nahadzoval puk od modrej a ten skončil za chrbtom prekvapeného Čiliaka. O pár sekúnd na to prišla prihrávka z rohu, medzi kruhmi bol trestuhodne voľný Dubrovskij a bez problémov zvyšoval na 2:0. Následne si tréner Vladimír Országh zobral timeout a prišlo aj striedanie gólmanov, keď Čiliaka vymenil Štěpánek. Slovan v prvej tretine ubránil jednu presilovku po vylúčení Tomáša Hrnku. Slovan mal niekoľko príležitostí, no Metsola puky zväčša povyrážal späť do hry. Belasí nevyťažili nič ani z dvoch prečíslení dvoch proti jednému.

2. tretina

Slovan oplatil Ufe požičané, keď v 28. a 29. minúte dvoma zlepenými gólmi vyrovnal skóre stretnutia. Najskôr po strele Meszároša puk Metsola len zrazil pred seba a za jeho chrbát ho dotlačil dôrazný Červený. O malú chvíľu na to Chipchurov dôraz, keď si po vlastnej strele dokorčuľoval puk, prihral medzi kruhy na Lišku a ten strelou bez prípravy prekonal Metsolu. Prišiel však ďalší zlepený "dvojgól", opäť v podaní hostí. V 35. minúte nádhernou krížnou prihrávkou Hartikainen našiel Chochriakova, tomu len stačilo vložiť hokejku. Po faule Lišku hral Slovan v oslabení a Salavat presilovku využil, keď puk po prihrávke spoza brány prešiel na ľavý kruh, odkiaľ Kugryšev trafil parádne do "vinkľa" Štěpánkovej bránky - 4:2 pre Ufu. Vzápätí mohol Slovan korigovať, nevyužil však prečíslenie dvoch proti jednému, po tom ako to Taffe zobral na seba, spravil kľučku na os, no tesne minul. V samotnom závere tretiny faul Koledova, no o malú chvíľu sa sily vyrovnali po tom, ako prenikajúceho Kadejkina len za cenu faulu zastavil Řepík.

3. tretina

V 43. minúte prišiel faul Meszároša a Slovan sa bránil v oslabení. V 45. minúte premárnili belasí obrovskú príležitosť, keď ani Taffe a ani Červený neupratali puk za chrbát rozhodeného Metsolu. Potvrdilo sa pravidlo nedáš-dostaneš. V 47. minúte Chipchurovu prihrávku na útočnej modrej zachytil Kugryšev, vyrazil do samostatného úniku a nekompromisne prestrelil Štěpánka - 5:2 pre Ufu. V závere stretnutia mal Slovan dve možnosti presilovky, ani v jednej z nich sa však gólovo nepresadil.

Slovan sa topí, no ON žiari. Letná posila, ktorá vedeniu belasých skutočne vyšla!

Je najsvetlejším zjavom v drese topiaceho sa Slovana. Táto posila vedeniu v lete naozaj vyšla!