Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Slovan plánuje budúcu sezónu: Polovica súčasného kádra dostala ponuku novej zmluvy

HC Slovan Bratislava © TASR

Vedenie belasých si nepripúšťa, že by Slovan v budúcej sezóne KHL neúčinkoval. Polovica kádra už dostala ponuku na novú zmluvu.

Slovan plánuje budúcu sezónu: Polovica súčasného kádra dostala ponuku novej zmluvy

Účasť v KHL je finančne náročná. Svoje o tom vie jediný slovenský zástupca v súťaži Slovan Bratislava. S finančnými ťažkosťami a meškajúcimi výplatami bojovali belasí aj v tejto sezóne. Do hry však vstúpila nemecká spoločnosť s ruským pozadím Wingas a Slovan zachránila. Vedenie bratislavského klubu si nepripúšťa, že by na mape KHL mal Slovan v budúcom ročníku absentovať.


„Všetci pracujeme a robíme všetko, aby KHL pokračovala," vyhlásil po skončení sezóny Slovana generálny manažér Maroš Krajči. Aj napriek tomu, že Slovanu sa nepodarilo postúpiť do play off, Krajči verí, že pozíciu pri rokovaniach bude manažmentu výrazne uľahčovať obrovský divácky záujem v Bratislave. 

„Vždy je lepšie, keď sa rokuje z pozície mužstva, ktoré je v play-off, ale verím, že to, čo nás drží a pomáha nám, sú naši diváci. Obrovský záujem, ktorý tu je, vnímajú aj naši partneri - aj ruskí. Pre nich je každá návšteva zápasu zážitkom. KHL sa nedá robiť na Slovensku bez pomoci ruských partnerov," uviedol Krajči.

Krajči zároveň podotkol, že polovica hráčov zo súčasného kádra dostala ponuku novej zmluvy. A je len na nich, ako sa k tomu postavia a či chcú v Bratislave zotrvať. Ku skladbe kádra na budúci ročník sa po sezóne vyjadril aj český tréner Miloš Říha. „Záleží na tom, koľko hráčov tu chce zostať. Ja by som chcel pracovať s takými hráčmi, ktorí dokázali, že chcú pracovať pre mužstvo. Nebudem hovoriť, koho by som chcel a koho nie. Zmluvy majú Brust, Meszároš, Švarný či Ďaloga. A viem, koho by som si chcel nechať zo zahraničných hráčov. Je veľká šanca, že udržíme Chipchuru. Je to bezproblémový hráč, pozitívne nás prekvapil."

Krok na ktorý mnohí dlho čakali. V Slovane končí športový riaditeľ Štefl

Oldřich Štefl končí v pozícii športového riaditeľa Slovana Bratislava.

pred 4 hod.

0

Superhviezdne posily nečakajte, avizuje tréner Slovana Zankovec

Tréner Slovana Bratislava Eduard Zankovec avizuje, že super hviezdne posily do Slovana v lete neprídu.

pred 5 hod.

0

Vedenie KHL presunulo Slovan do inej divízie. Belasých čaká o šesť duelov viac

Slovan už nebude v Bobrovovej divízii.

Včera, 14:49

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
85.3 ms