Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Skočím do toho po hlave a uvidíme. Ex-slovanista Kundrátek sa teší na čínske dobrodružstvo

Tomáš Kundrátek

Českého obrancu Tomáša Kundrátka čaká štvrtá sezóna v KHL a štvrtá destinácia.

Český reprezentačný obranca Tomáš Kundrátek je v KHL cestovateľom. Čaká ho štvrtá sezóna a užije si už štvrtú destináciu. Po Diname Riga, Slovane Bratislava a Torpede Nižnyj Novgorod bude hájiť farby čínskeho Red Star Kunlun.

„Z Novgorodu už nebol záujem a keď som sa rozhodoval medzi inými možnosťami, vyšiel mi z toho Kunlun najlepšie. Je to síce v KHL snáď najďalej, takže som to zvažoval, ale nakoniec som sa rozhodol to vyskúšať. Vychádzalo mi, že z pozície hrania je to pre mňa najlepšie a zaujímavé to bolo aj finančne. Dúfam, že na ľade dostanem väčší priestor," prehovoril Kundrátek pre portál idnes.cz.

V prvej sezóne Kunlunu v KHL v Číne pôsobili slovenskí reprezentační útočníci Tomáš Marcinko a Martin Bakoš. Tí už len s úsmevami na tvári spomínajú na prázdne tribúny pri domácich zápasoch, na neznesiteľný smog vyžadujúci nosenie rúšok na tvári, na extrémne chaotickú dopravu či na exotické jedlá vrátane psov.

„Idem tam hlavne kvôli hokeju, takže si hlavne prajem nech to ide dobre na ľade. Od života v Pekingu ani neviem čo si sľubovať. Skočím do toho po hlave a uvidíme, aké to tam bude. Ale napríklad so šoférovaním alebo dopravou to nebude problém, spoľahnem sa na taxík," plánuje Kundrátek.

Bývalý obranca Washingtonu Capitals si neláme hlavu ani nad náročnými preletmi, ktoré ho ako hráča Kunlunu nepochybne čakajú. „S hodinami v lietadle počítam a prelety mi nevadia. Naopak, väčšinou si pri nich dobre odpočiniem."

Pôsobenie v ďalekej Číne mu určite uľahčí aj prítomnosť krajanov Ondřeja Vitáska a Tomáša Mertla, ktorí sú taktiež letnými posilami Kunlunu.

Novinky a prestupy z KHL: Víťaz Stanley Cupu sa v Minsku dlho neohrial

Aktuality z diania v KHL.

Včera, 09:54

0

Netrvalo to dlho. Prvý vyhodený tréner v novej sezóne KHL

KHL už pozná meno prvého vyhodeného trénera v aktuálnej sezóne.

18.09.18, 14:33

0

Výkony Minsku obrovským sklamaním, vedenie priviedlo novú posilu

Dinamo Minsk angažovalo novú posilu do ofenzívy.

16.09.18, 18:56

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
73.0 ms