Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Sklamaný Meszároš: Na olympiáde som chcel ukončiť kariéru...

Andrej Meszároš © hcslovan.sk

Na olympiáde sa kapitán Slovana chcel rozlúčiť s reprezentačnou kariérou. Túto šancu však nedostal.

Sklamaný Meszároš: Na olympiáde som chcel ukončiť kariéru...

Kapitán Slovana Bratislava Andrej Meszároš veril, že sa dostane do olympijskej nominácie a pod piatimi kruhmi v Pjongčangu uzavrie svoju reprezentačnú kariéru. Ako je známe, ani jeden hráč Slovana sa do nominácie Miroslava Šatana a Craiga Ramsayho napokon nedostal. A tak je pochopiteľné, že skúsený 32-ročný obranca je smutný.

„Je to pre mňa veľké sklamanie. Dosť ma to mrzí. Chcel som ukončiť reprezentačnú kariéru na olympiáde. Bolo by pekné mať za sebou štyri olympiády. Tréneri však vybrali iných hráčov, rešpektujem to," uviedol jeden z kľúčových hráčov Slovana pre denník Šport.

Meszároš sa po desiatich sezónach v zámorskej NHL vrátil v lete 2015 do Európy. Už tretiu sezónu pôsobí v nadnárodnej KHL. Začínal v Sibire Novosibirsk, druhý ročník hrá za Slovan Bratislava. Táto sezóna je jeho bodovo najvydarenejšia v KHL. V 49 zápasoch strelil 6 gólov a získal 15 bodov. Myslí si, že v olympijskej nominácii mohli byť aspoň niektorí útočníci belasých.

„Tréner Craig Ramsay povedal, že nebude pozerať na ligy. Vyberal podľa toho, čo videl. My sme neodohrali dobrú sezónu. Myslím si, že mohli byť v tíme aspoň niektorí naši útočníci."

Meszároš hral na štyroch svetových šampionátoch a predstavil sa na troch olympijských hrách. Podľa vlastných slov neočakáva, že sa ešte niekedy predstaví v slovenských národných farbách na vrcholnom podujatí. Ani na budúcoročných MS, ktoré sa budú hrať na Slovensku.

„Je to lákadlo, mám však dosť rokov a telo mi drží len tak-tak. Som rád, že odohrám klubovú sezónu. Chcel som ukončiť kariéru na olympiáde, čo nevyšlo. Myslím si, že ani na svetovom šampionáte nebudem hrať," zaprognózoval si borec s viac ako 600 štartmi v zámorskej NHL.

Slovan chce získať dvoch členov popradského útoku, ktorý zažiaril na MS

Vedenie Slovana Bratislava má údajne snahu získať dvoch členov popradského útoku, ktorý zanechal na MS v Dánsku veľmi pozitívny dojem.

19.05.18, 08:41

0

Slovan prichádza o veľkú oporu. Odchádza účastník MS v Dánsku

Slovenský reprezentačný útočník, ktorý sa predstavil aj na MS v Dánsku, opúšťa Slovan.

18.05.18, 14:14

0

GM Slovana Ziman: Nechceme mať guláš hráčov, ale káder, ktorý si sadne

Skladať káder inak, ako tomu bolo po iné roky. To je cieľ vedenia Slovana Bratislava.

10.05.18, 08:41

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
73.0 ms