Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Říha sa vrátil k pôsobeniu v Slovane: V kabíne to bola rakovina

Miloš Říha © TASR

Miloš Říha sa v rozhovore pre české médiá vrátil k pôsobeniu v Slovane. Prezradil niekoľko zaujímavostí.

Říha sa vrátil k pôsobeniu v Slovane: V kabíne to bola rakovina

Český tréner Miloš Říha viedol Slovan Bratislava v KHL počas posledných dvoch sezón. A na lavičke "belasých" odštartoval i tú aktuálnu. Po nevydarených výkonoch a výsledkoch prišiel vyhadzov. Na lavičke ho nahradil tréner Eduard Zankovec.

Odvolanie Říhu si fanúšikovia v bratislavskej aréne pokrikom "Říha von!" pýtali už dlhšie. Vadilo im, ako sa vysporiadal s kanadským gólmanom Barrym Brustom, ktorý bol miláčikom fanúšikov Slovana, no kvôli konfliktom s Říhom z klubu odišiel aj napriek tomu, že mal na rok platnú zmluvu. Vadilo im aj, že v kádri vytvoril početnú českú kolóniu. A nielen fanúšikom vadil Říhov temperamentný koučing a neustále spory s rozhodcami, ktoré vyhadzovali hráčov z koncentrácie.


Říha sa v rozhovore pre isport.cz posťažoval na kolektív a atmosféru, ktorá vládla v kabíne. „Ak začnú vznikať v kolektíve medzierky, je to ako rakovina. Tá tiež napadne jednu bunku a všetko ide ďalej. Toto je rovnaké a rozlezie sa to do celej šatne. Trénovať tím, ktorý vám neverí, tím, ktorý má stále nejaké pripomienky a výhovorky, miesto toho, aby sa zaťal, je ťažšie, než trénovať mužstvo, ktoré nemá peniaze, ale chce pracovať."

Okrem iného bol Říha častokrát podrobovaný kritike (aj zo strany hráčov) za zastaralé tréningové metódy sovietskeho typu založené na kvante odvedenej práce a množstvu odmakaných hodín. Moderný trend hovorí čosi iné - trénovať krátko, ale intenzívne. Zaužívalo sa to v Magnitogorsku či Liberci a tieto kluby žali úspechy.

Po odchode zo Slovana Říhove tréningové postupy otvorene do médií kritizoval napríklad český útočník Jakub Valský. „Neuráža ma to. Pokiaľ by mi toto povedal napríklad pan Donoval z fakulty, ktorého naozaj rešpektujem, tak sklopím uši a poviem, že má pravdu. Pokiaľ by mi ľudia jeho typu hovorili, že mám zlé metódy, tak o tom ani nediskutujem. Ale keď to povie hráč, ktorý jednu sezónu vyskočí a chce si diktovať?," reagoval Říha.

Ostrieľaný 58-ročný kouč si svoje tréningové postupy zastáva. A rozhodne ich nehodlá meniť. „Toto je cesta a nie v tridsaťminútových tréningových dávkach. Ak chcete trénovať silu alebo rýchlosť, potom hrať KHL, ktorá sa hrá štyrikrát za týždeň, tak čas ukáže, aká cesta je správna. Tam vás čaká päť zápasov vonku, dva zápasy za dva dni. V tej chvíli nesmiete plakať a hovoriť, že nemôžete."

„Treba sa prekonať. A keď to nejde, tak končíte. Toto vychádza z charakteru, ktorý si na začiatku sezóny preveríte. Mužstvo tam dostanete do obrovskej krízy veľkým tréningom a vidíte charakter hráčov. Do takejto fázy sa totiž neskôr dostanete. Hráči budú unavení fyzicky i psychicky. A toto mi je vyčítané. To sa niektorým hráčom nepáči. Čo je ale na tom zlé? Chystám tím na to, čo príde," rozohnil sa tradične temperamentný Říha.Slovan má v kádri zatiaľ len jedenásť hráčov. Ako sú na tom ostatné tímy KHL?

Čoskoro odštartuje oficiálne letná príprava Slovana Bratislava. Káder však ani zďaleka nie je hotový.

23.06.18, 08:36

0

Libor Hudáček chcel do KHL, nie však do Slovana. O peniaze však nešlo

Po skončení angažmánu vo Švédsku bola pre neho prioritou KHL. Táto možnosť nevyšla a tak zamieril Libor Hudáček do Česka.

22.06.18, 08:19

0

Káder Slovana sa formuje, novou posilou český reprezentačný obranca

Slovan Bratislava získal novú posilu do zadných radov.

21.06.18, 17:01

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
83.4 ms