Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Říha chcel v Slovane hviezdu našej osemnástky: Na tomto to stroskotalo

Adam Liška © TASR

Miloš Říha chcel dať šancu mladým slovenským hráčom, tí však do Slovana ísť nechceli.

Říha chcel v Slovane hviezdu našej osemnástky: Na tomto to stroskotalo

Mladí Slováci do Slovana nechcú. Miloš Říha chcel v tíme útočníka Radovana Bondru, ten sa však rozhodol zotrvať v zámorí. Neskôr český lodivod uprel pozornosť na hviezdu našej osemnástky - útočníka Adama Lišku, ktorý na domácom šampionáte získal šesť bodov v piatich dueloch. Podobne ako Bondra si však vybral zámorskú cestu. Pôsobiť bude v OHL v drese tímu Kitchener Rangers.


„Chceli sme dať šancu mladým Slovákom, aby mohli v tomto tíme hrať. Mali sme ich vytypovaných niekoľko, s Liškom sme rátali do štvrtej päťky, prejavoval sa veľmi dobre. Rovnako ako Ružička minulú sezónu, tak aj on na poslednú chvíľu odlieta do Ameriky," uviedol Říha pre portál hokej.sk.

Říhovi padol do oka aj perspektívny obranca Martin Gernát, ktorý sa po návrate zo zámoria skvele etabloval na európsky štýl hokeja. Kvalitné výkony v drese Sparty Praha mu vyniesli miesto v nominácii Zdena Cígera na MS v Nemecku a Francúzsku. Po tom, ako Sparta stratila o jeho služby záujem, chcel ho zlákať Slovan. Gernát však odmietol.
„Môžem priznať, že Martin je jeden z hráčov, ktorých sme oslovili. Podľa správ, ktoré sa ku mne doniesli, sa však rozhodol, že nepríde," hovoril pred časom tréner Říha.

Vedenie Slovana netajilo ambíciu poskladať na budúci ročník slovenskejší káder. Nepodarilo sa. Dôvodom je, že Slováci skrátka za Slovan hrať príliš nechcú. Že by pre neustále meškajúce výplaty a naťahovačky o peniaze? 

„Avizovali sme, že sme slovenský tím a preferovať budeme Slovákov. Boli sme s ôsmimi v úzkom kontakte, na poslednú chvíľu sa však rozhodli inak. Možno v tom videli riziko, možno dostali lepšiu ponuku, neviem. Skladáme nové mužstvo, úplne iné oproti pôvodným predstavám," hovoril Říha pre hokej.sk.

Slovan tak stále nemá skompletizovaný káder, pričom sezóna KHL čoskoro vypukne. Prvý ostrý zápas na "belasých" čaká o necelé dva týždne. Bude to skutočne krst ohňom, v stredu 23. augusta sa výber Miloša Říhu predstaví na ľade SKA Petrohradu.

Nemá playstation ani počítač, varí. Ruský tínedžer zo Slovana môže byť inšpiráciou pre mládež

Ruský mladík Jegor Baranov verí, že v budúcej sezóne premiérovo ochutná boje v KHL.

Dnes, 07:53

0

Kľúčový hráč TPS Turku po životnej sezóne mieri do Slovana

Ďalšiu novú posilu oznámilo vedenie Slovana Bratislava.

Včera, 19:50

0

Tréner Slovana Országh: Stále hľadáme rozdielových hráčov, Slováci takí na trhu nie sú

Hokejisti bratislavského Slovana odštartovali oficiálne spoločnú prípravu na ľade.

Včera, 08:57

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.0 ms