Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Országh Schausovi ukázal, že nie je nenahraditeľný. A parádnym výkonom aj debutant Klok

Lukáš Klok © hcslovan.sk

Meno nerozhoduje. Ani to či ide o domáceho hráča, alebo legionára. Vladimír Országh to Nickovi Schausovi dal jasne najavo.

Vladimír Országh to hovorí neustále. Základom je kvalitná konkurencia. Na hráčov musí byť zvnútra vyvíjaný tlak, aby podávali maximálne výkony. Nik si nemôže byť svojou pozíciou istý. Nerozhoduje meno. Ani predošlé skúsenosti či kluby v hokejovom životopise. Nerozhoduje ani krajina, z ktorej hráč pochádza. Jediným kritériom je prístup a výkony na ľade.


Tréner Slovana je zásadový. Dal to pocítiť aj americkému obrancovi Nickovi Schausovi. Ten prišiel do Slovana ako jedna z najvýraznejších letných posíl. Je legionárom, má skúsenosti, očakávalo sa od neho, že bude patriť k lídrom. Faktom je, že ho nesprevádza práve najlepšia povesť z jeho predošlých pôsobísk. Ide o typ obrancu, pre ktorého sú niekedy väčšou prioritou vlastné body ako tímové úspechy.

Schaus nastúpil v úvodných štyroch zápasoch sezóny. Priemerne odohral niečo viac ako šestnásť minút na zápas. Zaknihoval len jednu asistenciu, ofenzívne sa od neho očakával väčší prínos, ale to teraz nechajme stranou. Obranca má byť v prvom rade defenzívne zdatný a spoľahlivý. Schaus vyrobil niekoľko očividných a hrubých chýb, po ktorých Slovan inkasoval. Štyri mínusky v štyroch zápasoch, to je priveľa. Viac ich nemá nik.

Országh v rozhovoroch hovoril o tom, že káder je ešte úzky, potreboval by viac hráčov a väčšiu konkurenciu. A že niektorí hráči sa cítia komfortne, neboja sa o miesto v zostave. Nebol konkrétny, no jeho rozhodnutie vynechať Nicka Schausa zo zostavy zápasu s Čerepovcom (výhra 2:1) o mnohom hovorí. Dal mu jasný signál - istý miestom v zostave si nemôže byť nik. A tak to má fungovať.
Zhodou okolností Slovan prvú výhru dosiahol v prvom zápase bez Schausa. Samozrejme, že nemožno tvrdiť, že to bolo kvôli jeho absencii. No premiéru v belasom drese absolvoval český obranca Lukáš Klok a ten ho výkonom zatienil. Kloka bol plný ľad, odohral takmer sedemnásť minúť, bol najaktívnejším strelcom, štyrikrát otestoval krajana Furcha, mal aj vyložené gólové šance. Zapísal jednu plusku a bol skutočným prínosom pre hru Slovana. Radosť na jeho hru pozerať.

Nielen Országh svojím rozhodnutím vynechať ho zo zostavy, ale aj Klok svojím skvelým výkonom, vyslali Schausovi jasný signál - cítiť sa príliš istý miestom v zostave sa nemusí vyplácať.

Keď chémia zafunguje. Slovan na ďalekom Východe našiel útok, ktorý dokáže veľké veci

Slovan na tripe na ďalekom Východe našiel zloženie elitného útoku, ktorý má potenciál dokázať naozaj veľké veci.

Včera, 14:56

0

Országh prvú z dvoch plánovaných posíl našiel

Slovan získal novú posilu do útoku.

21.09.18, 19:18

0

To bude náladička pri lete domov! Slovan ťažký trip zakončil nádhernou výhrou

Boj na ďalekom Východe o prvý triumf vonku v sezóne. Uspeje Slovan a uzavrie ťažký trip víťazne? Sledujte s nami online už od 11:30.

21.09.18, 08:17

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.6 ms