Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Olympiáda bez hráčov KHL? Mám už v počítači zostavu bez nich, tvrdí český tréner Jandač

Josef Jandač © isport.cz

Stále hrozí, že budúcoročná olympiáda v Pjongčangu bude nielen bez hráčov zo zámorskej NHL, ale i bez hráčov pôsobiacich v nadnárodnej KHL.

Olympiáda bez hráčov KHL? Mám už v počítači zostavu bez nich, tvrdí český tréner Jandač

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok oznámil svoj verdikt ohľadom toho, že ruskí športovci sa na olympiáde v Pjongčangu nepredstavia. S výnimkou čistých športovcov, u ktorých bude riadne preukázané, že sú "čistí" a aj tí budú musieť štartovať na prestížnom športovom podujatí pod neutrálnou vlajkou. Musia sa nachádzať mimo ruského nefunkčného a pokriveného antidopingového systému, ktorý je už dlhodobo kritizovaný. Rusko sa neslávne preslávilo množstvom dopingových káuz.

Už skôr vedenie KHL avizovalo, že v prípade, že bude MOV prenasledovať ruských športovcov ohľadom dopingu, bude reálne zvažovať, že neuvoľní hráčov zo svojej súťaže. To však nebude také jednoduché, nakoľko pravidlá IIHF jasne hovoria o tom, že všetky súťaže musia uvoľniť nominovaných hráčov najneskôr sedem dní pred začiatkom podujatia.


Aktuálne sa očakáva reakcia ruskej strany na rozhodnutie MOV, najmä na stanovisko prezidenta Vladimira Putina. Ten by mal svoju reakciu oficiálne odprezentovať dnes na Všeruskom fóre dobrovoľníkov v Moskve.

Český reprezentačný tréner Josef Jandač nepredpokladá, že by KHL hráčov na olympijský turnaj v Pjongčangu napokon neuvoľnila. Na druhej strane však v rozhovore pre české médiá priznal, že počíta aj s touto alternatívou. „Verím, že k tomu nedôjde. Na druhej strane mám už v počítači i plán B v podobe zoznamu hráčov bez KHL, aj keď tomu nevenujem takú pozornosť, akú má u mňa skladanie tímu pre olympiádu s hráčmi z KHL. Ide len o veľmi záložný plán."

Nechajme sa teda prekvapiť, aká bude reakcia Ruska.

Jokerit predstavil tri nové mená, hľadal aj v zámorí

Fínsky klub oznámil príchod nových hráčov.

pred 5 hod.

0

Magnitogorsk lanári domov útočníka New Yorku Islanders

Väčšinu ostatnej sezóny vynechal pre zranenie.

pred 5 hod.

0

V KHL sa chystá veľká bomba. Štadión pre futbalové MS bude hostiť zápas pod holým nebom

Vedenie KHL sa inšpirovalo NHL a má v pláne akciu v štýle zámorskej "Winter Classic".

Dnes, 08:02

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.9 ms