Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Nové posily sa v Slovane budú vyberať úplne inak ako v minulosti, tvrdí Ziman

Patrik Ziman © hcslovan.sk

Novým systémom plánuje vedenie Slovana Bratislava vyberať nové posily do kádra.

Nové posily sa v Slovane budú vyberať úplne inak ako v minulosti, tvrdí Ziman

Pre Slovan sezóna prakticky skončila. Už dávno stratil šancu na postup do play off a po olympijskej prestávke mu zostáva odohrať len záverečné dva zápasy. Niekoľko hráčov už káder opustilo, aby si predĺžilo sezónu v iných kluboch. A je možné, že odíde ešte niekto. To ukážu najbližšie dni či týždne.

Manažment belasých už upiera svoju pozornosť na medziseónne obdobie. Veľmi dôležité, nakoľko práve v tomto čase sa bude budovať káder. Generálny manažér Patrik Ziman hneď od svojho nástupu do funkcie vyhlasoval, že je neprípustné skladať káder na poslednú chvíľu a dopĺňať hráčov po začiatku sezóny. Tak ako tomu bolo vlani.


Výber nových posíl a skladanie kádra bude podľa neho prebiehať celkom inak ako tomu bolo v minulosti. „Otázka je, akým spôsobom sa do tímu v minulosti vyberali hráči a akým spôsobom sa budú v budúcnosti. Plánujeme systémové zmeny aj pri výbere hráčov do nášho klubu. Niektoré z finančných ukazovateľov nám bránia v tom, aby sme túto vec vyriešili plnohodnotne. Na druhej strane, máme aj množstvo takých klubov, ktoré sú finančne stabilizované, no napriek tomu nemajú výsledky," uviedol Ziman pre portál šport24.sk.

Skutočne treba začať od základov. Nedajú sa očakávať kvalitné výsledky, keď sa tím zliepa na poslednú chvíľu, hráči nie sú zohratí a potom to počas sezóny ťažko dobiehať. Čím skôr bude tím pokope, tým lepšie. Tiež by to chcelo premyslenejší skauting, koncepčnejší výber hráčov so zameraním najmä na Slovákov. A podpisovať aj zmluvy do budúcnosti, nielen ročné kontrakty a potom po sezóne kompletne obmeniť káder.

Ziman už v rôznych rozhovoroch naznačil nejaké úlomky zo svojich plánov. Napríklad plánuje udržať gólmana Štěpánka, ktorý by mal byť v budúcej sezóne jednotkou. Do pozície dvojky chce generálny manažér nejakého slovenského gólmana. Tiež sa nechal počuť, že by Slovan chcel získať štyroch až piatich hráčov z olympijského kádra Slovenska. Vyzerá to tak, že Slovan má pred sebou celkom zaujímavé leto.

Slovan chce získať dvoch členov popradského útoku, ktorý zažiaril na MS

Vedenie Slovana Bratislava má údajne snahu získať dvoch členov popradského útoku, ktorý zanechal na MS v Dánsku veľmi pozitívny dojem.

19.05.18, 08:41

0

Slovan prichádza o veľkú oporu. Odchádza účastník MS v Dánsku

Slovenský reprezentačný útočník, ktorý sa predstavil aj na MS v Dánsku, opúšťa Slovan.

18.05.18, 14:14

0

GM Slovana Ziman: Nechceme mať guláš hráčov, ale káder, ktorý si sadne

Skladať káder inak, ako tomu bolo po iné roky. To je cieľ vedenia Slovana Bratislava.

10.05.18, 08:41

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.6 ms