Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Nedávno prestúpil do Slovana a už sa teší na ďalší veľký prestup

Rudolf Červený © mountfieldhk.cz

Bol najlepším strelcom Hradca Králové v uplynulej sezóne.

Jednou zo zatiaľ najvýraznejších posíl Slovana Bratislava je český útočník Rudolf Červený. Za sebou má prelomovú sezónu v Hradci Králové, ktorá ho vystrelila až do KHL. S 21 gólmi bol najlepším kanonierom tímu a s 38 bodmi na konte obsadil v tímovom rebríčku druhú priečku za legendou Jaroslavom Bednářom (42 bodov).

Pred podpisom zmluvy so Slovanom si Červený zisťoval informácie o klube. „Rozprával som sa s hráčmi, ktorí pôsobili v Hradci a majú skúsenosť aj so Slovanom, resp. pomery v klube dobre poznajú. Rovnako ako ja, je z Českých Budejovíc Lukáš Vopelka, ktorý mi Slovan odporúčil. Pozitívne sa vyjadril tiež Tomáš Zigo, či Dominik Graňák. Hráči hovoria o výbornom zázemí, skvelých podmienkach na hokej a tiež nezabudnuteľnej atmosfére. Je výborné hrať KHL a byť tak blízko domova," prehovoril pre oficiálny klubový web belasých.

Najlepší kanonier Hradca prichádza do Bratislavy s jasnou úlohou - strieľať góly. Nič iné sa od Červeného ani nedá očakávať. Plne si to uvedomuje aj samotný hráč. „V minulosti som celkom ťažil zo svojej bojovnosti, snažil sa získať každý puk a odovzdať maximum pre celú svoju päťku. Posledné sezóny sa úloha zmenila, v Hradci som bol od toho, aby som góly strieľal, rozhodoval zápasy. Nechcel by som na tom nič meniť ani v Bratislave."

Po veľkom prestupe z českej extraligy do KHL sa čaká na ďalší veľký prestup, tentoraz však nie hokejový, ale životný. Dvadsaťosemročný kanonier má pred sebou svadbu, navyše už o pár mesiacov sa stane otcom.
„S priateľkou plánujeme svadbu. Navyše čakáme v septembri prírastok do rodiny, z tohto dôvodu sme necestovali ani nikam letecky na dovolenku. Počkáme si na krajšie počasie a pravdepodobne zájdeme do Talianska."

Keď chémia zafunguje. Slovan na ďalekom Východe našiel útok, ktorý dokáže veľké veci

Slovan na tripe na ďalekom Východe našiel zloženie elitného útoku, ktorý má potenciál dokázať naozaj veľké veci.

Včera, 14:56

0

Országh prvú z dvoch plánovaných posíl našiel

Slovan získal novú posilu do útoku.

21.09.18, 19:18

0

To bude náladička pri lete domov! Slovan ťažký trip zakončil nádhernou výhrou

Boj na ďalekom Východe o prvý triumf vonku v sezóne. Uspeje Slovan a uzavrie ťažký trip víťazne? Sledujte s nami online už od 11:30.

21.09.18, 08:17

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
70.7 ms