Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Nedávno prestúpil do Slovana a už sa teší na ďalší veľký prestup

Rudolf Červený © mountfieldhk.cz

Bol najlepším strelcom Hradca Králové v uplynulej sezóne.

Jednou zo zatiaľ najvýraznejších posíl Slovana Bratislava je český útočník Rudolf Červený. Za sebou má prelomovú sezónu v Hradci Králové, ktorá ho vystrelila až do KHL. S 21 gólmi bol najlepším kanonierom tímu a s 38 bodmi na konte obsadil v tímovom rebríčku druhú priečku za legendou Jaroslavom Bednářom (42 bodov).

Pred podpisom zmluvy so Slovanom si Červený zisťoval informácie o klube. „Rozprával som sa s hráčmi, ktorí pôsobili v Hradci a majú skúsenosť aj so Slovanom, resp. pomery v klube dobre poznajú. Rovnako ako ja, je z Českých Budejovíc Lukáš Vopelka, ktorý mi Slovan odporúčil. Pozitívne sa vyjadril tiež Tomáš Zigo, či Dominik Graňák. Hráči hovoria o výbornom zázemí, skvelých podmienkach na hokej a tiež nezabudnuteľnej atmosfére. Je výborné hrať KHL a byť tak blízko domova," prehovoril pre oficiálny klubový web belasých.

Najlepší kanonier Hradca prichádza do Bratislavy s jasnou úlohou - strieľať góly. Nič iné sa od Červeného ani nedá očakávať. Plne si to uvedomuje aj samotný hráč. „V minulosti som celkom ťažil zo svojej bojovnosti, snažil sa získať každý puk a odovzdať maximum pre celú svoju päťku. Posledné sezóny sa úloha zmenila, v Hradci som bol od toho, aby som góly strieľal, rozhodoval zápasy. Nechcel by som na tom nič meniť ani v Bratislave."

Po veľkom prestupe z českej extraligy do KHL sa čaká na ďalší veľký prestup, tentoraz však nie hokejový, ale životný. Dvadsaťosemročný kanonier má pred sebou svadbu, navyše už o pár mesiacov sa stane otcom.
„S priateľkou plánujeme svadbu. Navyše čakáme v septembri prírastok do rodiny, z tohto dôvodu sme necestovali ani nikam letecky na dovolenku. Počkáme si na krajšie počasie a pravdepodobne zájdeme do Talianska."

Nemá playstation ani počítač, varí. Ruský tínedžer zo Slovana môže byť inšpiráciou pre mládež

Ruský mladík Jegor Baranov verí, že v budúcej sezóne premiérovo ochutná boje v KHL.

Dnes, 07:53

0

Kľúčový hráč TPS Turku po životnej sezóne mieri do Slovana

Ďalšiu novú posilu oznámilo vedenie Slovana Bratislava.

Včera, 19:50

0

Tréner Slovana Országh: Stále hľadáme rozdielových hráčov, Slováci takí na trhu nie sú

Hokejisti bratislavského Slovana odštartovali oficiálne spoločnú prípravu na ľade.

Včera, 08:57

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
67.6 ms