Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Náhrada za Koskinena i Haláka? Islanders si vyhliadli Emila Garipova

Emil Garipov

Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením Tavaresa a slabučkou obranou treba riešiť aj obsadenie modrého polmesiaca.

Aj keď mal Jaroslav Halák omnoho lepší rok než jeho kolega Thomas Greiss, jeho zotrvanie v Brooklyne nevyzerá nádejne. Nemecký gólman totiž má platnú zmluvu, a ak chce generálny manažér Garth Snow presvedčiť niekoho, že to so zmenami myslí vážne, tak bude musieť robiť rezy zostavou. Jaro by sa tak mohol stať jedným z obetných baránkov neúspechu v poslednej sezóne.

Potvrdzujú to aj informácie z okolia klubu „ostrovania" skrátka plánujú zmeny, nechcú káder ešte viac konzervovať. Halák tak pravdepodobne poputuje na trh. Riešenie brankárskej otázky hľadá Snow v Európe. Pôvodne sa snažil priviesť späť fínskeho obra Mikka Koskinena. Muža, ktorého draftoval klub ešte v roku 2009 však zrejme neprivedú. Čoskoro už bývalý gólman Petrohradu síce vidí svoju budúcnosť v NHL, nie však v organizácii Islanders. Či cíti voči klubu nejakú krivdu, nevedno a asi na tom ani nezáleží. Snow sa však nevzdáva a brankársku posilu vraj tak či tak chce nájsť v KHL.

Podľa informácii lotyšského guru na prestupové špekulácie Aivisa Kalninša sa zameral na najnovšieho hrdinu Kazane Emila Garipova. Miestny rodák má za sebou fantastické finále a podľa nejedného názoru bol najlepším hráčom Ak Bars. Po sezóne mu končí zmluva, v tomto tíme strávil celý život a asi by nebolo prekvapivé, keby sa rozhodol hľadať nové výzvy v zámorí. Má ešte len 26 rokov, v poslednej sezóne vytlačil svoju úspešnosť na 93,1%, v play-off dokonca na 94,4%. Negatívom môže byť nedostatok medzinárodných skúseností, keďže stále akosi uniká pozornosti ruskej reprezentácie.

Pre Islanders to môže byť cenná posila. Kluby NHL budú na základe skúseností z posledných rokov loviť v Európe stále viac a viac. Príchodom Garipova Islanders rozhodne nemôžu nič stratiť, len získať.
Vlani v lete sa vrátil z NHL. Ljubimov v CSKA Moskva končí

Ruský útočník Roman Ljubimov skončil v CSKA Moskva.

Včera, 08:14

0

Kunlun hlási obrovskú posilu! Do Číny mieri olympionik a jeden z najlepších obrancov KHL

Red Star Kunlun získal skvelú posilu do zadných radov.

13.08.18, 15:05

0

VIDEO Hráči Jokeritu vás pošlú do kolien! Ich futbalový tréning v retro štýle stojí za to

Prípravu si odľahčili super fórom.

12.08.18, 14:47

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.4 ms