Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Náhrada za Koskinena i Haláka? Islanders si vyhliadli Emila Garipova

Emil Garipov

Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením Tavaresa a slabučkou obranou treba riešiť aj obsadenie modrého polmesiaca.

Aj keď mal Jaroslav Halák omnoho lepší rok než jeho kolega Thomas Greiss, jeho zotrvanie v Brooklyne nevyzerá nádejne. Nemecký gólman totiž má platnú zmluvu, a ak chce generálny manažér Garth Snow presvedčiť niekoho, že to so zmenami myslí vážne, tak bude musieť robiť rezy zostavou. Jaro by sa tak mohol stať jedným z obetných baránkov neúspechu v poslednej sezóne.

Potvrdzujú to aj informácie z okolia klubu „ostrovania" skrátka plánujú zmeny, nechcú káder ešte viac konzervovať. Halák tak pravdepodobne poputuje na trh. Riešenie brankárskej otázky hľadá Snow v Európe. Pôvodne sa snažil priviesť späť fínskeho obra Mikka Koskinena. Muža, ktorého draftoval klub ešte v roku 2009 však zrejme neprivedú. Čoskoro už bývalý gólman Petrohradu síce vidí svoju budúcnosť v NHL, nie však v organizácii Islanders. Či cíti voči klubu nejakú krivdu, nevedno a asi na tom ani nezáleží. Snow sa však nevzdáva a brankársku posilu vraj tak či tak chce nájsť v KHL.

Podľa informácii lotyšského guru na prestupové špekulácie Aivisa Kalninša sa zameral na najnovšieho hrdinu Kazane Emila Garipova. Miestny rodák má za sebou fantastické finále a podľa nejedného názoru bol najlepším hráčom Ak Bars. Po sezóne mu končí zmluva, v tomto tíme strávil celý život a asi by nebolo prekvapivé, keby sa rozhodol hľadať nové výzvy v zámorí. Má ešte len 26 rokov, v poslednej sezóne vytlačil svoju úspešnosť na 93,1%, v play-off dokonca na 94,4%. Negatívom môže byť nedostatok medzinárodných skúseností, keďže stále akosi uniká pozornosti ruskej reprezentácie.

Pre Islanders to môže byť cenná posila. Kluby NHL budú na základe skúseností z posledných rokov loviť v Európe stále viac a viac. Príchodom Garipova Islanders rozhodne nemôžu nič stratiť, len získať.
Najproduktívnejší slovanista opúšťa KHL. Posilnil nemecký Kolín

V minulej sezóne bol lídrom belasých.

pred 89 min.

0

Hudáčkov Spartak získal bývalého hráča NHL

Spartak Moskva získal do svojho kádra bývalého hráča NHL.

Dnes, 08:13

0

Potvrdené! Jegor Jakovlev podpísal zmluvu v NHL

To, o čom sme písali včera ako o formalite bolo dnes oficiálne potvrdené. Niekoľkoročné koketovanie medzi ruským obrancom Jegorom Jakovlevom a klubom New Jersey Devils bolo dnes spečatené...

Včera, 16:20

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
78.6 ms