Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Na bláznivého Keenana pozor! Ďaloga sa uhýbal lietajúcim hokejkám

Marek Ďaloga © TASR

Slovenský reprezentačný obranca Marek Ďaloga hrá v ďalekej Číne pod vedením legendárneho Mikea Keenana. Aký má z neho pocit?

Na bláznivého Keenana pozor! Ďaloga sa uhýbal lietajúcim hokejkám

Reprezentačný obranca Marek Ďaloga po trojročnom pôsobení v Česku už tretí rok brázdi klziská KHL. Premiérovú sezónu odohral za Kazaň, v minulom ročníku obliekal dres Slovana a od začiatku aktuálnej sezóny je hráčom čínskeho tímu Red Star Kunlun.

Ďaloga si na vlastnej koži skúša, aké je to pôsobiť pod taktovkou legendárneho trénera "železného" Mikea Keenana. „Je verný svojej prezývke. Dva razy už lietali hokejky po šatni. Museli sme dávať pozor, aby nás nezasiahli," opisoval Ďaloga pre šport.sk výčiny temperamentného kouča. „Celkovo však do šatne hlavný tréner veľmi nechodí. Príde iba po rozkorčuľovaní pred zápasom alebo po druhej tretine, keď sa mu zjavne niečo nepáči. Má svoj tím ľudí na tréningy, aj nám obrancom sa venuje tréner - špecialista," dodal rýchlonohý obranca.

Pôsobenie v Číne je veľmi špecifické. Hokej tu nepatrí medzi najuznávanejšie športy a svoje by o tom vedeli rozprávať Tomáš Marcinko s Martinom Bakošom, ktorí dres Kunlunu obliekali počas uplynulej sezóny. Počas niekoľkomesačného pôsobenia v Číne si toho stihol užiť až-až aj Ďaloga.

„Číňania sú trochu iní ako my. Videl som jesť potkany, im to chutí. Ochranné rúška však na tvárach nenosíme. V niektorých reštauráciách nájdete aj príbor, a hoci viem jesť paličkami, niekedy je lepšie zapojiť aj ruky. Šanghaj je pekne vybudované mesto, ale nechcel by som tam dlhodobo bývať."

Ďaloga nastupuje v Kunlune v tretej obrannej dvojici. Odohral zatiaľ 29 zápasov, strelil v nich jeden gól a na konte má tri body. Aj keď je pôsobenie v Číne v mnohom špecifické, podmienky na hokej sú na úrovni. „Všetko vrátane jedla máme k dispozícii priamo na štadióne, ja bývam päť minút od neho, rozváža nás autobus. Máme svoje lietadlo, ktorým sa dopravujeme za súpermi, tiež kompresné veci na regenerácie, táto stránka je tam už na úrovni. Výstroj si síce objednávame sami, ale všetko nám preplácajú."

Kunlunu v polovici základnej časti patrí na východe priebežná desiata priečka. Na play off však stráca len jediný bod. Má piatu najlepšiu obranu v konferencii, takže pochvalu za dobre odvedenú prácu si určite zaslúži aj Marek Ďaloga.

Konrád: KHL je momentálne zavretá, slovenskí gólmani to majú ťažšie

Branislav Konrád túžil po vydarenej sezóne po prestupe do KHL. Táto možnosť mu však nevyšla. Aspoň nateraz.

14.06.18, 13:41

0

Slovan? Hradec? Rusko? Poriadne zamotaná situácia okolo Čiliaka

Okolo Mareka Čiliaka bolo v posledných dňoch poriadne veľa vzruchu.

26.05.18, 14:43

0

Hudáček si zahrá po boku čerstvého olympijského víťaza

Výraznú posilu do ofenzívy hlási moskovský Spartak, dres ktorého bude od budúcej sezóny obliekať aj Július Hudáček.

26.05.18, 08:20

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
80.2 ms