Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Mazanec zážitkami zo Slovana baví českú kabínu. Je to tam špecifické, tvrdí

Marek Mazanec © TASR

Gólman Marek Mazanec zážitkami z bratislavského Slovana baví počas reprezentačného zrazu kabínu českého národného tímu.

Mazanec zážitkami zo Slovana baví českú kabínu. Je to tam špecifické, tvrdí

Český tím má na Karjala Cupe spestrenie v podobe zážitkov gólmana Mareka Mazanca zo Slovana Bratislava. „Človek tu rozhodne príde na iné myšlienky, než má v Slovane. Všetci rozprávajú zážitky z klubu, je to fajn. Ja chlapcov svojimi zážitkami z klubu dosť bavím," hovoril Mazanec pre české médiá počas reprezentačnej pauzy.

Na tému Slovan sa Mazanec rozrozprával podrobnejšie. Ako Čech pociťuje na svoju osobu väčší tlak. „Je to slovenský tím a slovenskí fanúšikovia by tam najradšej videli len slovenských hráčov. My sme braní ako hráči, ktorí tomu tímu majú pomôcť a ťahať ho, ale či to berú zľava sprava, zatiaľ to nikomu nejde podľa predstáv," hovoril Mazanec.


Káder Slovanu sa začal formovať veľmi neskoro a konečnú podobu nemá ani v polovici základnej časti. Niektorí hráči končia, stále sa zháňajú nové posily. Po reprezentačnej pauze by sa mali v belasom drese predstaviť noví útočníci Martin Réway a Piotr Ščastlivyj. „Niekto odíde, iný hráč príde, je to tam špecifické. Ja sa ale snažím robiť si svoju prácu, na ktorú ma tam vzali. Čo si robia ostatní okolo, o to sa nezaujímam."

26-ročný gólman, ktorý posledné štyri sezóny strávil v organizácii Nashville Predators a odchytal počas nich 31 zápasov v NHL, zatiaľ aj vzhľadom k nie príliš pevnej obrane Slovana nemá práve najlepšie čísla. Za Slovan odchytal 23 zápasov, úspešnosť zákrokov má pod úrovňou 90 % (89,9) a priemerne inkasuje 3,40 gólu na zápas.

Mazanec na Karjala Cupe zažil úspešný reprezentačný debut v drese českého národného tímu. Aj vďaka jeho výkonu Česi porazili Švajčiarsko 3:2. Predviedol 23 úspešných zákrokov. Zásah zápasu vytiahol v záverečných sekundách pri šanci Andrease Ambühla.


Slovan má v kádri zatiaľ len jedenásť hráčov. Ako sú na tom ostatné tímy KHL?

Čoskoro odštartuje oficiálne letná príprava Slovana Bratislava. Káder však ani zďaleka nie je hotový.

23.06.18, 08:36

0

Libor Hudáček chcel do KHL, nie však do Slovana. O peniaze však nešlo

Po skončení angažmánu vo Švédsku bola pre neho prioritou KHL. Táto možnosť nevyšla a tak zamieril Libor Hudáček do Česka.

22.06.18, 08:19

0

Káder Slovana sa formuje, novou posilou český reprezentačný obranca

Slovan Bratislava získal novú posilu do zadných radov.

21.06.18, 17:01

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
70.3 ms