Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Kritický post centra musíme riešiť legionármi, priznáva Országh

Vladimír Országh

V Slovane chcú stavať na slovenských hráčoch. Niektoré posty však budú musieť byť doplnené legionármi.

Slovenskejší Slovan by sme mali vidieť v budúcej sezóne KHL. Káder sa pomaličky začal tvoriť, z deviatich hráčov so zmluvou na sezónu 2018-19 je sedem Slovákov. Menovite gólman Marek Čiliak, obrancovia Patrik Bačík, Mário Grman, Tomáš Hedera, Ivan Švarný, útočníci Tomáš Hrnka a Patrik Lamper.

Nový tréner Vladimír Országh, ktorý v ostatných dvoch sezónach priviedol Banskú Bystricu k dvom extraligovým titulom, prezradil, ako prebieha skladba kádra.

„Poskladať mužstvo nie je jednoduché, musí to mať hlavu a pätu. V tíme musíte mať hráčov, ktorí sú kreatívni a dokážu vytvoriť šance, strieľať góly. Tiež treba mať veľkých silných hokejistov, ktorých môžete postaviť proti elitnej formácii súpera. Rovnako v obrane je potrebné mať mix ofenzívnych a defenzívnych bekov, a tiež, aby boli dobrí korčuliari. Pri skladbe kádra dávam svoje požiadavky na hráčov športovému riaditeľovi, ktorý mi predostrie ponuku voľných hokejistov. Samozrejme, všetko stojí a padá na financiách," uviedol Országh pre čas.sk.

Aj keď v Slovane budú vsádzať viac na domácich hokejistov ako tomu bolo v minulých sezónach, Országh priznáva, že niektoré posty sú problematické a bude nutné obsadiť ich legionármi.
„Chceme, aby prevažnú časť tímu tvorili slovenskí hokejisti, tento cieľ nám trošku zhoršuje vyšší dátum a fakt, že niektorí už majú pôsobisko. Na niektoré posty u nás nemáme vhodné typy hráčov, budeme ich preto musieť dopĺňať zo zahraničia. Ide najmä o centrov."


Keď chémia zafunguje. Slovan na ďalekom Východe našiel útok, ktorý dokáže veľké veci

Slovan na tripe na ďalekom Východe našiel zloženie elitného útoku, ktorý má potenciál dokázať naozaj veľké veci.

Včera, 14:56

0

Országh prvú z dvoch plánovaných posíl našiel

Slovan získal novú posilu do útoku.

21.09.18, 19:18

0

To bude náladička pri lete domov! Slovan ťažký trip zakončil nádhernou výhrou

Boj na ďalekom Východe o prvý triumf vonku v sezóne. Uspeje Slovan a uzavrie ťažký trip víťazne? Sledujte s nami online už od 11:30.

21.09.18, 08:17

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
69.8 ms