Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Kritický post centra musíme riešiť legionármi, priznáva Országh

Vladimír Országh

V Slovane chcú stavať na slovenských hráčoch. Niektoré posty však budú musieť byť doplnené legionármi.

Slovenskejší Slovan by sme mali vidieť v budúcej sezóne KHL. Káder sa pomaličky začal tvoriť, z deviatich hráčov so zmluvou na sezónu 2018-19 je sedem Slovákov. Menovite gólman Marek Čiliak, obrancovia Patrik Bačík, Mário Grman, Tomáš Hedera, Ivan Švarný, útočníci Tomáš Hrnka a Patrik Lamper.

Nový tréner Vladimír Országh, ktorý v ostatných dvoch sezónach priviedol Banskú Bystricu k dvom extraligovým titulom, prezradil, ako prebieha skladba kádra.

„Poskladať mužstvo nie je jednoduché, musí to mať hlavu a pätu. V tíme musíte mať hráčov, ktorí sú kreatívni a dokážu vytvoriť šance, strieľať góly. Tiež treba mať veľkých silných hokejistov, ktorých môžete postaviť proti elitnej formácii súpera. Rovnako v obrane je potrebné mať mix ofenzívnych a defenzívnych bekov, a tiež, aby boli dobrí korčuliari. Pri skladbe kádra dávam svoje požiadavky na hráčov športovému riaditeľovi, ktorý mi predostrie ponuku voľných hokejistov. Samozrejme, všetko stojí a padá na financiách," uviedol Országh pre čas.sk.

Aj keď v Slovane budú vsádzať viac na domácich hokejistov ako tomu bolo v minulých sezónach, Országh priznáva, že niektoré posty sú problematické a bude nutné obsadiť ich legionármi.
„Chceme, aby prevažnú časť tímu tvorili slovenskí hokejisti, tento cieľ nám trošku zhoršuje vyšší dátum a fakt, že niektorí už majú pôsobisko. Na niektoré posty u nás nemáme vhodné typy hráčov, budeme ich preto musieť dopĺňať zo zahraničia. Ide najmä o centrov."


Slovan má v kádri zatiaľ len jedenásť hráčov. Ako sú na tom ostatné tímy KHL?

Čoskoro odštartuje oficiálne letná príprava Slovana Bratislava. Káder však ani zďaleka nie je hotový.

23.06.18, 08:36

0

Libor Hudáček chcel do KHL, nie však do Slovana. O peniaze však nešlo

Po skončení angažmánu vo Švédsku bola pre neho prioritou KHL. Táto možnosť nevyšla a tak zamieril Libor Hudáček do Česka.

22.06.18, 08:19

0

Káder Slovana sa formuje, novou posilou český reprezentačný obranca

Slovan Bratislava získal novú posilu do zadných radov.

21.06.18, 17:01

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
70.3 ms