Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Kovaľčuk predal auto, ktoré dostal za výhru na olympiáde. Panarinovi

Iľja Kovaľčuk © rt.com

Iľja Kovaľčuk vždy vzbudzoval veľkú pozornosť. A nielen svojimi výkonmi

Elitný ruský útočník Iľja Kovaľčuk vždy priťahoval pozornosť. A nielen svojimi skvelými výkonmi na ľade. Mnohí krútili hlavami, keď sa v NHL vzdal kontraktu s New Jersey na 100 mil. dolárov. Najnovšie prekvapil verejnosť, keď sa rozhodol predať auto obdržané ako špeciálny bonus za zisk olympijského zlata v Pjongčangu. Za 93 tisíc eur ho kúpil jeho kamarát a ex-spoluhráč z Petrohradu Artemij Panarin. Kovaľčuka mnohí za tento počin kritizovali, no už málokto sa pozastavil nad tým, že peniaze venoval na charitatívne účely.

„Každý má svoj názor. S rozšírením youtubu či instagramu sa zotreli všetky hranice. Ktorýkoľvek človek si môže napísať, čo si myslí, každý má svoj názor. Ja sa nechcem s nikým hádať, len skutkami niečo dokázať. Ležať na posteli a písať nezmysly je ľahké. Podeliť sa so zarobenými peniažkami s tými, kto ich potrebuje, je podľa mňa správne i dôstojné," hovoril Kovaľčuk pre oficiálny web KHL.


Kovaľčuk peniaze nerieši, má ich dosť. Jeho motiváciou je vstup do elitného Triple Gold Clubu, do ktorého sa po olympiáde v Pjongčangu dostal jeho kamarát a spoluhráč z Petrohradu Pavel Daciuk. Kovaľčuk je majstrom sveta, je olympijským víťazom, chýba mu už len zisk Stanley Cupu. Práve preto sa chce v lete vrátiť do zámorskej NHL.

„Chcem sa pokúsiť získať Stanleyho pohár. Neostáva mi už veľa rokov, aby som naň mohol zaútočiť plný síl. Zatiaľ však neviem, kde budem hrať. Naisto viem, že od 1. júla som voľný hráč aj v NHL."

V zámorí sa hovorilo o záujme z New Yorku Rangers, no Kovaľčuk tieto šumy poprel.

Kovaľčuk sa kriticky vyjadril k rozloženiu síl v KHL. V základnej časti totálne dominovali bohaté celky SKA Petrohrad a CSKA Moskva. V lige je medzi jednotlivými tímami priepastný rozdiel. Pre kvalitu a prestíž súťaže to nie je dobré.

„Naozaj to nie je dobré. Počas sezóny sa stáva, že tieto dva elitné tímy získajú obrovský bodový odstup od zvyšku. No zároveň musím povedať, že liga sa rozvíja. Prichádzajú mladí hráči, vezmite si napríklad Kaprizova či Šalumnova, Šumakova. Guseva. Je veľa ďalších chlapcov, o ktorých donedávna nik nevedel. Ak by neexistovala KHL, neukázali by sa svetu."

Kovaľčuk nedávno oslávil 35. narodeniny. Jaromíra Jágra, ktorý aktívne hrával do 46 rokov, by však napodobniť nechcel. „Určite nie. Ja budem hrať do chvíle, kým nepocítim, že už nie som tým, čím by som mohol byť. Nie som typ, čo by sa mučil a nasilu dohrával."


Vlani v lete sa vrátil z NHL. Ljubimov v CSKA Moskva končí

Ruský útočník Roman Ljubimov skončil v CSKA Moskva.

Včera, 08:14

0

Kunlun hlási obrovskú posilu! Do Číny mieri olympionik a jeden z najlepších obrancov KHL

Red Star Kunlun získal skvelú posilu do zadných radov.

13.08.18, 15:05

0

VIDEO Hráči Jokeritu vás pošlú do kolien! Ich futbalový tréning v retro štýle stojí za to

Prípravu si odľahčili super fórom.

12.08.18, 14:47

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.0 ms