Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

KHL vládne olympiáde. Dodala takmer tretinu hráčov

Pavel Daciuk © facebook.com/khl.ru

Nadnárodná súťaž môže využiť neúčasť hokejistov z NHL na svoju propagáciu.

KHL vládne olympiáde. Dodala takmer tretinu hráčov

Kontinentálna hokejová liga bude mať na olympijskom turnaji najväčšie zastúpenie. Najkvalitnejšia európska súťaž poskytla prvýkrát v histórii podujatí pod piatimi kruhmi takýto veľký počet hokejistov. Necelých 30 % hráčov z olympijských nominácií práve pôsobí v KHL, 47 % má skúsenosti z tejto súťaže.

Najväčší podiel na tom majú Rusi, ktorí poslali do dejiska olympijských hier kompletný káder zložený z hráčov KHL. Medzi nimi nechýbajú ani najväčšie osobnosti súťaže ako Pavel Daciuk, Iľja Kovaľčuk, Sergej Moziakin či Nikita Gusev. Olympijskí športovci z Ruska sú tak favoritmi na zisk zlatých medailí, na ktoré čakajú už dlhých 26 rokov.

Podstatnú časť kádra tvoria hokejisti z KHL aj v nomináciách Fínska, Česka, Kanady alebo Švédska. Suomi si zobrali na olympiádu až 16 hráčov z elitnej európskej súťaže. Naši severozápadní susedia vsadili na štrnástku hokejistov a po dvanásť mužov z KHL nájdeme vo švédskej aj kanadskej zostave.

Američania na rozdiel od svojich zámorských kolegov nevyužili naplno hráčsky potenciál v KHL. Olympijskú miestenku neposkytli ani siedmemu najproduktívnejšiemu hokejistovi celej súťaže Danovi Sextonu a z KHL nominovali len päticu hokejistov. Troch hráčov z ruských klubov si vybrali Slovinci, po jednom majú Slováci a Nóri.

Na olympijskom turnaji nájdeme aj tri výbery bez hokejistu z KHL. Nemci a Švajčiari poskladali svoje nominácie výlučne z hráčov pôsobiacich v domácich súťažiach. Podobne sú na tom aj hostitelia športového sviatku. Juhokórejčania sa však budú spoliehať až na šiestich rodákov z Kanady a jedného zo Spojených štátov amerických.

Najproduktívnejší slovanista opúšťa KHL. Posilnil nemecký Kolín

V minulej sezóne bol lídrom belasých.

pred 75 min.

0

Hudáčkov Spartak získal bývalého hráča NHL

Spartak Moskva získal do svojho kádra bývalého hráča NHL.

pred 6 hod.

0

Potvrdené! Jegor Jakovlev podpísal zmluvu v NHL

To, o čom sme písali včera ako o formalite bolo dnes oficiálne potvrdené. Niekoľkoročné koketovanie medzi ruským obrancom Jegorom Jakovlevom a klubom New Jersey Devils bolo dnes spečatené...

Včera, 16:20

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
70.6 ms