Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Kanadská hviezda Slovana o výplatách: Keď mi prídu peniaze, bude to šťastný deň

Zach Boychuk v objatí s Martinom Réwayom © TASR

Kanaďan Zach Boychuk o meškajúcich výplatách v Slovane.

Kanadská hviezda Slovana o výplatách: Keď mi prídu peniaze, bude to šťastný deň

Manažmentu Slovana Bratislava sa podaril husársky kúsok, keď v priebehu sezóny angažoval kanadského útočníka Zacha Boychuka. Bývalá štrnástka draftu NHL sa v belasom drese okamžite chytila a Boychuk sa stal kľúčovým hráčom ofenzívy. V 33 dueloch strelil 11 gólov a nazbieral 23 bodov. Niekdajší hráč Caroliny, Nashvillu či Pittsburghu bol dokonca v novembri vyhlásený za najlepšieho hráča KHL.

Boychuk oprávnene pomýšľal na olympiádu, do kanadskej nominácie sa však napokon nedostal. Očakáva sa, že aj Boychuk Slovan opustí a predĺži si sezónu niekde inde. Generálny manažér "belasých" Patrik Ziman totiž naznačil, že klub uvoľní najdrahších hráčov, aby tak odľahčil rozpočtu. A patrí medzi nich aj kanadský útočník Boychuk. „Bude to zo dňa na deň. Sústredím sa na Slovan, ale dohrať môžem aj inde," naznačil svoj odchod Boychuk v rozhovore pre šport.sk.


Nie je tajomstvom, že Slovan zápasí s finančnými ťažkosťami. Boychuk na to bol pripravený už pri podpise zmluvy. „Pri podpise zmluvy do KHL už človek automaticky počíta, že peniaze nebudú chodiť načas. Stalo sa mi to aj v Novosibirsku. Na konci mi vždy peniaze doplatili. Verím, že tak bude aj v Slovane. Našťastie som si dosť zarobil v zámorí a neživorím. Keď peniaze prídu, bude to šťastný deň."

Pred časom v rozhovore pre slovenské médiá naznačil Ziman, že sklz je dvojmesačný. „Meškáme približne dva mesiace. Nie sme v najhoršej situácii a nie sme ani jediné mužstvo, ktoré má problémy. S minulosťou sa to však porovnávať nedá," hovoril.


Slovan chce získať dvoch členov popradského útoku, ktorý zažiaril na MS

Vedenie Slovana Bratislava má údajne snahu získať dvoch členov popradského útoku, ktorý zanechal na MS v Dánsku veľmi pozitívny dojem.

19.05.18, 08:41

0

Slovan prichádza o veľkú oporu. Odchádza účastník MS v Dánsku

Slovenský reprezentačný útočník, ktorý sa predstavil aj na MS v Dánsku, opúšťa Slovan.

18.05.18, 14:14

0

GM Slovana Ziman: Nechceme mať guláš hráčov, ale káder, ktorý si sadne

Skladať káder inak, ako tomu bolo po iné roky. To je cieľ vedenia Slovana Bratislava.

10.05.18, 08:41

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
73.2 ms