Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Julo Hudáček si napravil reputáciu v KHL. Moja cena v Rusku stúpla, uvedomuje si

Július Hudáček © severstalclub.ru

Július Hudáček ešte nevie, dres ktorého klubu bude obliekať v budúcej sezóne.

Ukázal som, že môžem chytať aj v KHL

Július Hudáček môže hodnotiť sezónu v KHL pozitívne. Napravil si reputáciu, ktorú mu pokazil nevydarený angažmán v Sibiri Novosibirsk. V sezóne 2013-14 dostal šancu len v jednom zápase a z ligy sa pakoval s úspešnosťou zákrokov len tesne nad hranicou 80 percent. Po troch rokoch strávených vo švédskej SHL sa rozhodol pre reparát v KHL a úspešne ho zložil.

V Čerepovci bol jasnou jednotkou, odchytal vrátane playoff 52 zápasov. Fanúšikov privádzal do vytrženia nielen parádnymi zákrokmi, ale aj obľúbenými HudaShow. Potiahol Severstaľ do playoff a tým dopomohol zachrániť klub v súťaži. V základnej časti mal 92 % úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov len ľahko nad dva. O to väčšia škoda, že nemohol zabojovať v slovenských farbách na olympiáde v Pjongčangu či na nadchádzajúcich MS v Dánsku.


Hudáček si uvedomuje, že po vydarenej sezóne v Čerepovci jeho cena v Rusku stúpla. „Asi áno, funguje to tak v každej lige. Musíte prísť a ukázať sa. Predtým som nemal najlepšiu reputáciu, keďže som v minulosti rýchlo skončil v Novosibirsku. Teraz som ukázal, že môžem chytať aj v KHL. Určite mi to pomohlo," uviedol pre portál šport.sk.

29-ročný gólman aktuálne nevie, v ktorom klube bude pôsobiť v budúcom ročníku. Zmluva v Čerepovci mu totiž skončila. Netají však, že klub má záujem si ho udržať a predĺžiť s ním spoluprácu. Zároveň však registruje aj iné ponuky.

„Mal som zmluvu na rok, predložili mi kontrakt na ďalšiu sezónu. Momentálne rokujeme. Všetko je čerstvé, neviem, čo mi agent ponúkne. V Čerepovci som bol veľmi spokojný," uviedol Hudáček. „Prioritou je ostať v Rusku, z KHL viem o záujme. Rád by som mal jasno o novej zmluve čo najskôr. V Rusku je to však komplikované, vo Švédsku sa predlžujú kontrakty už počas sezóny, v KHL sa často čaká, kým nedohrajú kluby v play-off," dodal rodák zo Spišskej Novej Vsi.


Čiliak po premiérových MS oznámil odchod z Brna: Vyskúša si KHL!

Slovenský reprezentačný gólman Marek Čiliak bude v budúcej sezóne pôsobiť v KHL.

21.05.18, 16:01

0

Slovenský brankársky talent sníva o NHL. Práva na neho súčasťou výmeny v KHL

Práva na Adama Húsku v KHL získalo Soči.

09.05.18, 10:56

0

Pomôže Brnu obhájiť titul a odíde? Láka ma KHL, netají Čiliak

V budúcej sezóne KHL s najväčšou pravdepodobnosťou nebude Julo Hudáček jediným slovenským gólmanom v súťaži.

21.04.18, 08:57

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
76.3 ms