Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Julo Hudáček: Olympiáda je môj sen

Július Hudáček

Jednotku slovenskej hokejovej reprezentácie z posledných majstrovstiev sveta čaká nový angažmán v Kontinentálnej hokejovej lige. Zo svojich dojmov sa vyspovedal oficiálnej stránke súťaže.

Julo Hudáček: Olympiáda je môj sen

Malé skúsenosti z KHL rodák zo Spišskej Novej Vsi má. Pred štyrmi rokmi odohral jeden zápas za Sibir Novosibirsk. „Povedal som agentovi, že chcem ísť do Ruska. Zaujímali sa o mňa tri alebo štyri tímy, vybral som si Severstaľ. Prečo? Počul som, že Čechom a Slovákom sa tu darilo, tak dúfam, že budem pokračovať v tejto tradícii." Do Čerepovca prináša skúsenosti z mnohých európskych líg, KHL však považuje ako za jednoznačne najlepšiu. „Nepochybne. Tímy KHL majú finančné zázemie na zisk najlepších hráčov. Hral som v niekoľkých veľkých európskych ligách, ale KHL je najlepšia."

Ako jeden z najskúsenejších členov tohtoročného kádra slovenskej reprezentácie má skúsenosti zo zápasov so Zbornou, za ktorú nastupovali mnohé hviezdy KHL. Ako brankár rešpekt má, to je však všetko. „Nikoho sa neobávam, všetkých rešpektujem. V KHL je mnoho skvelých útočníkov, v CSKA, Lokomotive a všade. Hral som za Slovensko na majstrovstvách sveta, teda som niekoľkokrát nastúpil aj proti Rusku, takže som mal šancu okúsiť ich talent a schopnosti. Napríklad Panarin alebo Šipačov, obaja prišli z Čerepovca, viem že teraz sú v NHL, ale mnoho rokov hrali v KHL. Bude zaujímavé porovnať ich aj ďalšie hviezdy ruského hokeja so súčasnými hráčmi KHL."

V týchto dňoch už naplno zarezáva v predsezónnej príprave s tímom. Podľa jeho slov badá rozdiely v tréningových metódach z predchádzajúcich pôsobísk. „V porovnaní s ostatnými tímami v ktorých som hral sú trochu jemnejšie. Napríklad v Sibire sme dreli v plnej intenzite od prvého dňa, čo bolo náročné. Tu postupujeme krok po kroku. Najprv lekárske vyšetrenia, potom ľahšie cvičenia na futbalovom ihrisku a v posilňovni. Až po príchode do tréningového tábora začneme tvrdý tréning." Aj to bol jeden z dôvodov prečo si vybral práve Čerepovec. „Bol som veľmi spokojný s trénerom brankárov Dmitrijom Chomutovom. Je to skutočný profesionál. Rozprával mi o ňom aj Jakub Kovář, ktorý tu chytal v minulej sezóne. Je to pre mňa veľmi dôležité a bol to aj jeden z dôvodov prečo som si vybral Severstaľ. Mám 28 rokov, ale stále sa dá zlepšovať."

Čerepovec sa stal známy aj pre pôsobenie mnohých českých a slovenských gólmanov. V klube chytali napríklad Rastislav Staňa, Jakub Kovář či Jakub Štěpánek. Myslím, že ruský a slovenský hokej majú veľa spoločného. Keď sa pozriete na Fínov alebo Švédov, rozdiely sú väčšie. Možno to je dôvod prečo sa fínski a švédski hokejisti ťažšie adaptujú."

Julovou hlavnou ambíciou sú prirodzene olympijské hry. „Samozrejme, hneď pred olympijskými hrami idem do najlepšej ligy v Európe, takže mám najlepšiu šancu ísť na hry. Je to jeden z hlavných dôvodov prečo som chcel ísť do KHL. Ak sa mi tu bude dariť, je dobrá šanca, že sa na olympiádu dostanem a to bol vždy môj veľký sen."

Reč prišla samozrejme aj na legendárnu „Hudashow", ktorá sa stala veľkým hitom internetu. „Hudashow začínala ešte na Slovensku, keď som hrával za Košice. Bol som mladý a mali sme brankára, ktorý po zápasoch občas robil šou. Raz po zápase urobil klasické predstavenie a zamieril do šatne, fanúšikovia ale zostali na tribúnach lebo chceli viac. Niekto vtedy navrhol aby som išiel ja a tak som to urobil. Spočiatku to bolo improvizované, ale keď som prestúpil do Švédska Hudashow už mala fanúšikov na sociálnych sieťach, takže to už ľudia očakávali. Vtedy som svoje šou začal pripravovať. Niektoré mali vlastnú tému, ktorú obvykle vybrali sponzori. Jeden rok na Vianoce som sa prezliekol za Santa Clausa, čo deti milovali."

Na otázku či si nejaké rekvizity priviezol do Ruska odpovedal s úsmevom. Možno si vezmem niečo z oceliarní (tie v Čerepovci patria k najväčším v Rusku pozn. red.) a použijem ich."

Odchovanec Spišskej Novej Vsi sa neobáva ani dlhých presunov. „Som si istý, že to bude bez problémov. Vo Švédsku sme mali veľa cestovania, bolo normálne cestovať sedem alebo osem hodín. Jediný rozdiel bol, že sme išli autobusom a tu budeme lietať, ale nemyslím že to bude veľký rozdiel. Tu v Čerepovci máme navyše ideálnu polohu. Hráči z Amuru či Admiralu musia lietať z jedného konca krajiny na druhý omnoho častejšie."

Julo je veľkým milovníkom golfu, no tradičným relaxom ruských hokejistov je rybačka, ktorú ale asi oželie. „Nemyslím, pre mňa je to trochu nudné. Pokiaľ ide o golf, je to dobrý spôsob ako si oddýchnuť. Okrem golfu si rád zahrám aj tenis, futbal a basketbal."


K novému pôsobisku patrí aj nová maska, tú tohtoročnú Julo fanúšikom ukázal len nedávno. Nechýba na nej slovenský znak ani charakteristický rozprávkový los, ktorého ale ruský novinár nepoznal. „Nepoznáte ho? Je to los. Myslel som, že v Rusku ich je veľa. Rozprávka o nešťastnom losovi, ktorému sa dejú zlé veci je slávna. Vo Švédsku som chcel aby mi jedného dali na masku a mal som jednu z najlepších sezón. Odvtedy je mojim talizmanom a maskotom, takže som ho chcel na novej helme."


Konrád: KHL je momentálne zavretá, slovenskí gólmani to majú ťažšie

Branislav Konrád túžil po vydarenej sezóne po prestupe do KHL. Táto možnosť mu však nevyšla. Aspoň nateraz.

14.06.18, 13:41

0

Slovan? Hradec? Rusko? Poriadne zamotaná situácia okolo Čiliaka

Okolo Mareka Čiliaka bolo v posledných dňoch poriadne veľa vzruchu.

26.05.18, 14:43

0

Hudáček si zahrá po boku čerstvého olympijského víťaza

Výraznú posilu do ofenzívy hlási moskovský Spartak, dres ktorého bude od budúcej sezóny obliekať aj Július Hudáček.

26.05.18, 08:20

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
77.4 ms