Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Janus o špinavej hre Slovana: Poškodili ma vo veľkej miere!

Jaroslav Janus © TASR

Sezóna v plnom prúde, no Jaroslav Janus neodchytal ešte ani jeden zápas.

Janus o špinavej hre Slovana: Poškodili ma vo veľkej miere!

Jaroslav Janus mohol zo svojho pohľadu uplynulú sezónu hodnotiť ako vydarenú. V drese Litvínova sa mu darilo, patril medzi najlepších brankárov v českej extralige. Vybojoval si aj nomináciu na MS v Nemecku, kde zažiaril v stretnutí proti Švédsku. V lete sa rozhodol vrátiť do Slovana Bratislava. Jeho cieľom bolo opäť chytať v prestížnej KHL.

„Mal som viacero ponúk. Nakoniec som sa po dohode s agentom rozhodli pre návrat do KHL. Záujem prejavil Slovan, kam som chcel ísť kvôli známemu prostrediu, atmosfére a fanúšikom," vrátil sa k dôvodom svojho rozhodnutia v rozhovore pre portál pluska.sk.


Všetko nasvedčovalo tomu, že "belasí" vstúpia do novej sezóny s kanadsko-slovenským brankárskym duom Barry Brust - Jaroslav Janus. Miláčik bratislavského publika Brust mal zmluvu ešte na túto sezónu. Oboch zo Slovana vyštval tréner Miloš Říha. A to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo si fanúšikovia začali pýtať jeho hlavu. Napokon ju dostali... Ale to je už iná pesnička.

Brust nečakane odišiel do Švajčiarska. Na sociálnej sieti sa rozlúčil dlhým príspevkom s bratislavským publikom, ktorému poďakoval a naznačil, že niektorí ľudia si jeho ďalšie pôsobenie v Slovane nepriali.

Vedenie klubu reagovalo, dotiahlo Čecha Jakuba Štěpánka. Prišiel však šokujúci krok, keď tesne pred štartom základnej časti Slovan angažoval ďalšieho českého brankára Mareka Mazanca. Nastala neštandardná situácia. Tréner Říha vyhlásil, že mať týchto troch gólmanov by bol priveľký luxus a do konca septembra sa rozhodne, komu zostane v rukách "Čierny Peter".

Bývalý skvelý brankár Eduard Hartmann v tom čase správne prognózoval, že smolu bude mať Janus. Tak sa aj stalo. Říha mu nedal príležitosť ani v jedinom stretnutí. „Po podpísaní zmluvy s tretím brankárom, čo bolo týždeň pred štartom súťaže, sme sa s vedením dohodli, že mi dajú priestor a ak prechytám jedného z gólmanov, tak budem v Slovane pokračovať. Tú šancu som však nedostal," hovorí Janus.

Na prelome septembra a októbra bolo všetko jasné - Janus v Slovane skončil. Pre brankára obzvlášť nepríjemná a náročná situácia. Sezóna je už totiž v plnom prúde, kluby vo všetkých súťažiach majú brankársky post na súpiskách vyriešený. A Janus je tak stále bez klubovej príslušnosti a bez jedinej odchytanej minúty v prebiehajúcom ročníku.

„Nerozumiem politike klubu, ale toto neprofesionálne a voči mojej osobe aj nekorektné konanie zo strany Slovana vo veľkej miere poškodilo mňa aj moje ďalšie hokejové pôsobenie," hovorí otvorene slovenský gólman. A má absolútnu pravdu. Jeho rozhorčenie je spravodlivé, najmä vzhľadom k tomu, že je olympijská sezóna a 28-ročný gólman sa hodlal pobiť o miesto v slovenskej nominácii. Neférová hra Slovana mu ale tento boj výrazne sťažila.

Slovan má v kádri zatiaľ len jedenásť hráčov. Ako sú na tom ostatné tímy KHL?

Čoskoro odštartuje oficiálne letná príprava Slovana Bratislava. Káder však ani zďaleka nie je hotový.

23.06.18, 08:36

0

Libor Hudáček chcel do KHL, nie však do Slovana. O peniaze však nešlo

Po skončení angažmánu vo Švédsku bola pre neho prioritou KHL. Táto možnosť nevyšla a tak zamieril Libor Hudáček do Česka.

22.06.18, 08:19

0

Káder Slovana sa formuje, novou posilou český reprezentačný obranca

Slovan Bratislava získal novú posilu do zadných radov.

21.06.18, 17:01

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
71.9 ms