Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Hudáček má o svojej budúcnosti jasno: Toto som povedal vedeniu Čerepovca!

Július Hudáček © severstalclub.ru

Slovenský gólman Július Hudáček prezradil, ako si predstavuje svoju ďalšiu hokejovú budúcnosť. Chce zotrvať v KHL?

Vedeniu klubu som povedal, že chcem u nich ďalej chytať

Július Hudáček má za sebou premiérovú sezónu v KHL. Bol jasnou jednotkou Severstaľu Čerepovec, ktorému kvalitnými výkonmi dopomohol k postupu do play off a s najväčšou pravdepodobnosťou tak zachránil klubu zotrvanie v súťaži.

Čerepovec narazil v prvom kole vyraďovačky na najťažšieho možného súpera - hviezdami nabitý tím SKA Petrohrad. Sériu prehral navonok hladko 0:4 na zápasy, no favorizovaného súpera potrápil viac ako sa možno čakalo. Dvakrát prehral Čerepovec až po predĺžení, posledný zápas tesne 0:2.


„Fanúšikovia stáli pri nás, vytvorili skvelú atmosféru. Predviedli sme dva kvalitné výkony, no v oboch dueloch sme tesne prehrali. Hoci sme vypadli, naša hra sa mi páčila. SKA je súper iného kalibru," zhodnotil Hudáček pre šport.sk sériu s Petrohradom s poukázaním na vyrovnané dva domáce záverečné zápasy (1:2pp, 0:2).

Hudáček si podmanil fanúšikov Severstaľu nielen svojimi preslávenými HudaShow, ale i senzačnými výkonmi. V základnej časti odchytal 48 zápasov, mal v nich 92 % úspešnosť zákrokov a inkasoval priemerne 2,24 gólu na zápas. Štatisticky to bola Hudáčkova najvydarenejšia sezóna z posledných troch. Presun zo švédskej SHL do nadnárodnej KHL mu zjavne pomohol.

Hudáčkovi končí po sezóne zmluva, no rád by si dres Severstaľu obliekol aj v budúcom ročníku. „Rozprával som sa s vedením klubu, povedal som, že chcem u nich ďalej chytať. Zatiaľ neviem, či zostanem. Uvidíme, ako budú pokračovať rokovania," uviedol.Zostávam v Rusku, potvrdil Hudáček. V hre viac alternatív

Slovenský reprezentačný gólman Július Hudáček bude aj v budúcej sezóne pôsobiť v Rusku. Nie je však isté, či zotrvá v Čerepovci.

17.03.18, 09:06

0

Sádeckého paráda najkrajším gólom základnej časti KHL

Belasí síce prežili najhorší ročník od vstupu do KHL, no mladý útočník získal zaujímavé ocenenie.

04.03.18, 08:23

0

Hudáček vynuloval hviezdy Petrohradu, ktorým bude čeliť aj v play off: Dá sa hrať aj s nimi, tvrdí

Július Hudáček hrdinom Čerepovca na ceste do play off.

02.03.18, 16:49

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
237.3 ms