Menu

Hororový úvod Slovana v prvom prípravnom zápase rozhodol

Mário Lunter

Slovan prehral úvodný prípravný zápas.

Slovan Bratislava vstúpil v utorok do zápasovej časti prípravy pred nadchádzajúcou sezónou KHL na ľade českých extraligových Vítkovíc. Premiéru v pozícii hlavného trénera "belasých" absolvoval Vladimír Országh. Z výhry sa však on ani jeho zverenci netešili. Slovan prehral s českým súperom 1:3. Autorom jediného gólu Slovana bol útočník Mário Lunter.

Slovan nezachytil úvod zápasu, hneď v prvej tretine inkasoval dvakrát - z hokejky Kucseru a Zdráhala. V druhej tretine sa presadil Dej, ktorý zvyšoval na 3:0 pre domácich. Lunterov zásah už len v záverečnej dvadsaťminútovke kozmeticky upravil skóre. Na gól mu prihrával mladík Liška.

Nasledujúci prípravný duel odohrajú zverenci Vladimíra Országha vo štvrtok o 18. hodine na ľade Komety Brno, víťaza posledných dvoch sezón českej extraligy.

Vítkovice - Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Kucsera (Schleiss) 1:0, 2. Zdráhal (Stránský, Černý) 2:0, 25. Dej (Jáchym) 3:0, 58. Lunter (Liška) 3:1

Zostavy

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Hrbas, Krenželok, De La Rose, Černý, Sidlik, Trška, Výtisk - Schleiss, Lev, Kučera - Tybor, Roman, Kurovský - Zdráhal, Stránský, Szturc - Dej, Jáchym, Olesz

Slovan: Štěpánek - Schaus, Klok, Jánošík, Sersen, Grman, Meszároš, Bačík, Švarný - Řepík, Šimun, Červený - Liška, Chipchura, Lunter - Virta, Sukeľ, Hrnka - Hedera, Baranov, Sloboda

Országh ladí Slovan na víťaznú nôtu. Po Brne skalp ďalšieho českého extraligistu

Slovan Bratislava vyhral druhý prípravný zápas v rade.